ANTALYA HABERLERİ

Korkuteli’ne Modern Altyapı Geliyor

IHA
19.10.2015 - 14:50Son Güncelleme :

ANTALYA BÜYEKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ KORKUTELİ İLÇESİ'NDE ALT YAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

IHA

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) Korkuteli ilçesi’ndeki 20 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon hattının 7 kilometresi tamamlandı.
ASAT Genel Müdürlüğü 1 yılda tamamlanması beklenen hattın yüzde 35’lik kısmını 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak önemli bir başarıya imza attı. ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay, Korkuteli’nde kanalizasyon atıklarının depolanması için şu an fosseptik çukurlarının kullanıldığını belirterek, “Kanalizasyon hattının devreye girmesi ile birlikte konutların evsel bağlantılarına biran önce hız verilecek. Böylece merkezi kanalizasyon ağı kullanılarak fosseptik depolamasından vazgeçilecek. Vatandaşlarımızın fosseptik çektirmek için ödediği vidanjör giderleri sona erecek. Böylece vatandaşlarımızın ekonomilerine getirdiği ek yük ortadan kalkacak” dedi.
ÇEVRE VE HALK SAĞILIĞI TEHDİDİ ORTADAN KALKACAK
Fosseptik çukurlarında yapılan kanalizasyon ve atık depolanmasının halk sağlığını tehdit ettiğini ve yeraltı su kaynakları için kirlilik tehdidi oluşturduğunu vurgulayan Karaçay, “Korkuteli’nde evsel bağlantıları bir an önce sisteme dahil edip arıtma tesislerinde arıtmak, halk sağlığına ve doğaya zarar verecek maddeleri ayrıştırmak istiyoruz. İlçelerimize hizmet götürmek bizim için son derece önemli. Bugüne kadar modern altyapı, kanalizasyon ve içme suyu hizmeti alamayan ilçelerimize, çağın gerektirdiği hizmetleri en hızlı biçimde ulaştırmak için gayret ediyoruz. ASAT ilçelerimize modern altyapı hizmeti götürmeye devam edecek” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Korkuteli’ne Modern Altyapı Geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Korkuteli’ne Modern Altyapı Geliyor haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:03
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı