ANTALYA HABERLERİ

Korkuteli MYO'ya yeni bölüm

DHA
26.04.2017 - 10:12Son Güncelleme :
DHA

 

Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Korkuteli Meslek Yüksekokulu'nda 'Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü'nün açılması Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı.

AÜ Korkuteli Meslek Yüksekokulu'nda 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü açıldı. Okul Müdürü Doç. Dr. Faik Ardahan, "Okulumuzda açılması planlanmış ve teklif edilmiş olan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı, YÖK Başkanlığı tarafından onaylanarak açılmıştır. Altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra önümüzdeki dönemlerde öğrenci alımına başlanacaktır" dedi.

Tıbbi bitkilerin ilaç endüstrisinde kullanımlarının yanı sıra gıda, kozmetik, baharat, kozmetik, içki ve meşrubat endüstrisinde de ekonomik öneme sahip olduğunu vurgulayan Ardahan, yeni bölümün tıbbi bitki gen kaynaklarının korunması, kültüre alınması ve özelliklerinin belirlenmesi yönünde yapılacak çalışmalar için ara eleman yetiştirmek amacıyla açıldığını vurguladı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Korkuteli MYO'ya yeni bölüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 10 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Korkuteli MYO'ya yeni bölüm haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı