Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Korkutan tramvay kazası: 8 yaralı

  Süleyman KAYA- Çağatay KENARLI /İSTANBUL (DHA)
  25.08.2012 - 07:56 | Son Güncelleme: 25.08.2012 - 12:26

  Kabataş-Bağcılar seferini yapan bir tramvay, Aksaray’dan hareket ettikten sonra Yusufpaşa Tramvay Durağı’na 200 metre kala aniden durdu. Arkadan gelen bir başka tramvay ise önündeki tramvayın durduğundan haberi olmadan, tramvaya süratle çarptı. Aralarında arkada bulunan tramvayın vatmanı Erkan Perver’inde bulunduğu 8 kişi yaralandı.

  Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Hafif yaralanan yolcular, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazada ayaklarından yaralanan makinist Perver’in tedavisi sürüyor. Tramvayı kullanmak isteyen bazı yolcular ise kaza nedeniyle duran seferlerden dolayı yürümek zorunda kaldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  TRAMVAYLAR ÇARPIŞTI / Foto Galeri

  OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  İBB'DEN AÇIKLAMA

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Aksaray'da meydana gelen tramvay kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

  Yazılı açıklamada şöyle denildi:

  "DURAN TRENİN SON VAGONUNA ÇARPTI"

  "Bağcılar Kabataş hattında sefer yapan hafif metro treni Aksaray Yusufpaşa istasyonları arasında önde duran trene arkadan çarptı. Kazada bir makinist 7 yolcu hafif yaralandı. Yaralılar çeşitli hastanelerde tedavileri ayakta yapılarak taburcu edildi. İlk bilgilerde ayağı kırıldığı tahmin edilen Makinist'in ayağının karılmadığı hafif yaralı olduğu öğrenildi. Kaza saat 00.10 sıralarında meydana geldi. Yol çalışması nedeniyle tek hat üzerinde sefer yapan tren henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı durdu. Bu sırada aynı istikamete giden ikinci tren duran trenin son vagonuna çarptı"

  "NORMAL TARİFELERİ ÜZERİNDEN DEVAM EDİYOR"

  "Kazada makinist Erkan Perver ve 7 yolcu yaralandı. Ayakta tedavileri yapılan Rüşah Karardağ, Erkan Terber, Ahmet Ünlü, İlhan Fidan, Ferhat Umde, Maria Luisa Valianueva, Muhammet Abdurrahman adlı yolcuların tedavileri ayakta yapılarak taburcu edildiler.

  Hasar gören vagonlar 2 saat içinde İtfaiye ve Ulaşım A.Ş teknik ekipleri tarafından kaldırıldı. Yapılan incelemede raylarda hasar meydana gelmediği anlaşıldı. Seferler normal tarifeleri üzerinden devam ediyor. Kayıtların okunması ve teknik incelemelerden sonra kazanan oluş nedeni hakkında kesin bir sonucu ulaşılacak, soruşturma devam ediyor."

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı