Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korkut Göze: Korku başladı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Kaleci Shorunmu'nun eline 26 dakika topun değmediği bir oyunun mahalle maçına dönüşeceği belliydi. Rakibin, geriye oynadığı, kısa ve ayağa paslarla zamandan çalmayı yeğlediği bir maçta, Beşiktaş'ın çarpıcı noksanları hemen gözleniyordu.

Böyle bir maçta Yasin'in sağ çizgide işi neydi? Hem Yasin, hem de bu önemli bölgeyi etkisiz kılmanın anlamını hiç çözemedim. Oysa Beşiktaş'ın, hemen kapanan bir savunma karşısında, oyunun rengini ve skorunu değiştirecek silahı kanat saldırıları olmalıydı.

İlk yarı notlarıma bakıyorum, şöyle ballandıra ballandıra anlatıp, yazabileceğim hiçbir Beşiktaşlı futbolcu bulamıyorum. Pozisyon yok, seyirciyi coşturacak, ayaklandıracak bir atak hiç yok...

<ı>YILDIZLARI ARADIM

Hemen Mutlu'nun direkte patlayan volesi aklıma geliyor. Ya, bu top gol olsaydı... Olmadığına göre, umutlarımı ikinci yarıya kaydırıyorum. Ve bakıyorum aynı mahalle maçı yine sürüyor. Şifo, henüz yeterli fizik güce kavuşamamanın sıkıntılarını yaşıyor. Peki, Ayhan nerelerde... Ya, gol sevincini yaşatacak Ertuğrul ve Nihat neden bu denli etkisiz ve silik. Beşiktaş gole öyle yabancı duruyor ki... Ve Briegel, Beşiktaş'ın organize olmakta zorluklar çektiği oyunda Yasin'i hala sağ çizgide tutuyor.

Sevgili Beşiktaşlılar, bu maç sonrası İsrail'e bir turistik gezi düşünenlerden biri de bendim. Öylesine farklı bir skor beklemesem de, güven veren bir sonuçla rövanşa gideceğim inancını taşıyordum.

Evdeki hesap çarşıya uymadı. Şimdi korku ve endişeli günler başlıyor. Ancak, asıl endişem TSYD Kupası'nda izlediğim yüksek tempoyu, kazanma hırs ve arzusuyla dolu Beşiktaş'ın kayboluşuydu.

Rövanşta neler olabilir... Hiç bilmiyorum. Dün gece izlediğim Beşiktaş herkes gibi adeta elimi ve dilimi bağladı. Ekleyeceğim, ne çıkarsa bahtımıza.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler