« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korkut Göze: Kıskanmak yok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

BİR sezon Beşiktaş'ı kovala, Beşiktaş'ı yaz, sonra gel son maçında G.Saray'a takıl. Sağıma soluma bakıyorum, HÜRRİYET'in G.Saray kadrosu noksansız tribünde. Turgay Şeren, İlhan Söyler ve Bayram Aydın. Diğer gazetelerdeki G.Saraylı meslektaşlar da yine tam kadro bizim tribünde...

Ve onların arasına karışmış Fenerli, Beşiktaşlı yazarlar. Sahi, bizler niye buradayız. Şampiyonu belli bir ligin son maçında Fener ve Beşiktaş takviyeli bir yazar ordusu neden G.Saray'ın peşinde? Herhalde bunun bir anlamı olmalı. Şöyle açıklayabilirim... Farklı bir şampiyona, 4 kupalı G.Saray'a alkış tutmak için Ali Sami Yen'deyiz. Onu kelimelerle kutlamak için buralardayız.

DÖRT YILDIR YAZIYORUM

Bugün sistem mistem yazmayacağım. Teknik-taktik muhabbetine hiç girmeyeceğim. Eleştiriye sırtımı döneceğim. Ve hiçbir kıskançlık duygusuna kapılmadan şampiyona güzel kelimeler sıralayacağım. İş olsun diye değil, hakettiği övgüleri göndereceğim G.Saray'a... G.Saray'ı yazarken zorlanacağımı düşünüyordum. Hep Beşiktaş'ı yazmanın alışkanlığı ile saçmalamaktan korkuyordum. Ancak, bir iki kelimeden sonra bu takım bana hiç de yabancı gelmedi. Sonra hatırladım ki, ben bu takımı 4 yıldır yazıyorum. Vay be! Bu takım hiç ara vermeden beni 4 yıl Ali Sami Yen'de nöbete dikip, kendine şampiyonluk övgüleri yazdırmış. Bu arada bana da G.Saray'ı yazmayı öğretmiş. Kutluyorum G.Saray'ı. Elbette şampiyonluğu için kutluyorum. Ama asıl, benim gibi bir Beşiktaşlı'ya 4 yıldır son maçında G.Saray'ı yazdırdığı için kutluyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz