« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korkut Göze: Geçmiş olsun

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

ELİMDE kalem, elimdeki kağıda Beşiktaş'ı yazacağım... Beşiktaş'ı anlatacak kelimeler arıyorum. Bulmasına buluyorum da, düşündüklerimi yazsam bana yakışmaz. Pas geçsem, burada işim ne... Yahu, Fevzi gibi bir kaleci, Selahattin'in attığı golü nasıl yer? Eğilse topu yakalayacak. Ama Fevzi sanki refleks komasına girmiş... Sadece seyrediyor topu. İyi de, topu ceza sahasının sol köşesinden sağ köşesine kadar taşıyan Atilla Birlik'e ‘‘Dur diyecek’’ bir savunma adamı yok mu? Sevgili Ali Eren, Rahim ve Tayfur nerelerdesiniz?

Atilla Birlik kim, tanırmısınız? Fazlı'nın transferinde Beşiktaş'ın Antalyaspor'a 5 milyon doların yanı sıra verdiği genç bir gurbetçi. İlk yarıda Beşiktaş ceza alanı çevresinde her istediğini yaptı. Bir Beşiktaşlı çıkıp da bu çocuğun ağzının payını veremedi...

KANATLAR İŞLEMİYOR

Merakla 2. yarıyı bekliyorum. Beşiktaş'ta oyunun kaderini kim değiştirebilir? Bakıyorum, kanatlar iyi işlemiyor. Nihat ile Münch'ün etkinliği sınırlı. İbrahim, ayağına gelen topu kimselere vermiyor. Kendine oynuyor... Ve birden sahneye Ahmet Dursun çıkıyor, eşitliği sağlıyor. Hemen ardından Fazlı atıyor ve Beşiktaş öne geçiyor.

Şimdi neler yazabilirim. Turu geçen Beşiktaş'ın iyi oynadığını mı? Mümkün değil... Maçı söke söke aldığını mı? Hiç de öyle değil...

Peki, nasıl geçti bu turu Beşiktaş? Karşısındaki Antalyaspor'un gücü sınırlıydı. Varını yoğunu ilk yarıda kullandı, ikinci yarıda yürüdü. Yine de 75. dakikada Nuri'nin 75. dakikadaki gollük şutunu Fevzi kurtarmasaydı, bu iş uzatmalara, belki de penaltılara kadar giderdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler