GeriSpor Korkut Göze: En güzel siyah...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Korkut Göze: En güzel siyah...

Korkut GÖZE

GÜNLERDEN cumartesi... Saat 16.43... G.Birliği'nin yeni transferi Babangida bir bardak su içiyor, birkaç lokma atıştırıp orucunu bozuyor. Yaklaşık iki saat sonra Beşiktaş maçına çıkacağını düşünerek midesini fazla doldurmuyor.

Ve çıkıp Beşiktaş maçını oynuyor. Aman Allahım bir çalım, arkasından bir çalım daha. İpe çamaşır dizer gibi adam geçiyor. Bacak arası yapıyor. 40 metreye paslar gönderiyor. Her biri ayağa teslim. Ve bir de gol atıyor, dünyalar güzeli... Maçı izleyen spor yazarları elindeki ve cebindeki tüm yıldızları Babangida'ya yağdırıyor. Her gazetede 4 yıldız, her kanalda Babangida...

Kim bu siyah adam?

O, bir Nijeryalı... G.Birliği'ne yıllık maliyeti 500 bin dolar. Bunun 220 bin doları Nijeryalı futbolcuya, gerisi Ajax'a...G.Birliği isterse, sözleşmesini bir yıl daha uzatabilir.

27 yaşında ve Tunuslu müslüman bir kadınla evli. Geçen sezon Afrika'nın en iyi futbolcusu seçilmiş. Tam 4 yıl Ajax'ta oynamış...

Peki, Ajax böyle bir adamı nasıl G.Birliği'ne kaptırmış.

Hikayesini kısaca anlatayım... Geçen sezon sonunda sakatlanan Babangida, Ajax'ın son 4 maçında oynamıyor. Sakatlığı uzayınca, kadroya giremiyor. Ve bir ara ülkesine giden Babangida iki günlük bir gecikme ile dönünce, kadro dışı kalıyor.

İşte, bu olay Babangida ile Ajax'ın arasını açıyor. Leeds ve Arsenal istiyor Babangida'yı, ancak, başkan bırakmıyor. G.Birliği'nin menajeri Cem Onuk, onun Ajax'taki macerasını internetten izliyor. Ve olayı Başkan Cavacav'a fısıldıyor. Başkan Cavacav böyle işlerin erbabı. Ajax'ın altından girip üstünden çıkıyor. Araya iş adamlarını sokuyor ve Ajax'ın başkanını tuş ediyor.

İşte, Babangida'nın G.Birliği'ne geliş hikayesi. O bir müslüman. Orucunu tutuyor, fırsat buldu mu teravihleri kaçırmıyor.

Kötü huyu mu? Ülkesine gitti mi, kolay kolay gelmiyor. Mutlaka bir iki gün kaytarıyor. Yani, izin tecavüzü...

Babangida, Beşiktaş maçındaki oyunu ile haftanın yıldızı seçildi. Onu tebrik ediyorum. Sadece Babangida'yı değil, onun transferini gerçekleştirip, bizlere izletme fırsatını yaratanlara da binlerce teşekkür.

BÖYLESİNİ SEVMİYORUM

PASCAL'ı seviyorum. Gollerini beğeniyorum, iş ahlakına bayılıyorum. Ancak, sahadaki davranışlarına, hırçınlığına bozuluyorum. Hele hele, ikide birde ceza alıp çekip gitmesine çıldırıyorum.

G.Birliği maçında İsmail ile giriştiği tükürük savaşındaki davranışlarına bir mazeret arıyorum...

Nafile... Tutar tarafı yok.

Şimdi yeni bir cezadan söz ediliyor. Ligi daha yarılamadan 6 sarı kartla iki kez cazalı duruma düşen, Avrupa Kupaları'nda 3 sarı kart gören ve 4 maç da ceza alan Nouma'nın oynadığı haftalarla oynamadığı haftalar neredeyse eşit... Böyle Pascal'ı sevmiyorum.

PRENSİP UĞRUNA!

Geçtiğimiz hafta 10'ncu teknik adamı da kaybettik. Gaziantep, Erdoğan Arıca'nın görevine son verdi. G.Antep’in iç işlerine karışmak istemediğim için olaya bir yorum getirmiyorum. Gerçekten bir prensip uğruna alınmış bir kararsa, söyleyecek sözüm yok... Yine de sorup soruşturacağım.

Erdoğan Arıca'nın durumu, beni bu sezon görevine son verilen ya da ayrılmak zorunda kalan diğer teknik adamları hatırlattı. Arşiv sorumlumuz, sevgili Güney Barış listeyi hemen elime tutuşturdu... İşte, görevine son verilen ya da istifa eden teknik adamlar...

Hikmet Karaman...... (Adana)

Jörg Berger.................(Bursa)

Tevfik Lav .................(Denizli)

Ruslan Abdullayev. (Erzurum)

Sebati Öztürk ........(Erzurum)

Erdoğan Arıca .......(G.Antep)

Güvenç Kurtar......... (Kocaeli)

Rasim Kara .............(Kocaeli)

Sakıp Özberk ...............(Siirt)

Yaşar Erten ...................(Siirt)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle