« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korkut Göze: Çok kötüydü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

ÖYLE bir Beşiktaş ki, neresinden tutsan elinde kalıyor. Berbat ve etkisiz oyununu hiçbir mazeretin arkasına saklıyamıyorum. Milan maçı öncesi moraller bozulmasın diye kelimeleri insaflı kullanmak istiyorum, yine de beceremiyorum. İlk yarıda Adana kalesine ancak 26. dakikada gidebilen ve her rakip atağında kalesinde fırtınalar yaşayan bir Beşiktaş'ı nasıl gizler ve saklayabilirim...

Kendinden daha çabuk düşünen ve daha çabuk oynayan Adanaspor karşısında hiçbir silahını ateşleyemeyen Beşiktaş'ın kayboluşunu ve tükenişini dikkatle izledim... Ve Beşiktaş'ı bu kaostan kurtaracak bir kahramanı ısrarla aradım. Şifo'ya baktım, onda böyle bir pırıltı göremedim. Genç Yasin'in çabası bir ışık olabilir miydi... O da bu ağır yükün altından kalkacak bir süreklilik içinde değildi.

ARANAN KAN

Scala'nın 37. dakikada oyuna aldığı Fazlı belki de aranan kandı. Ancak, sakatlık Fazlı bir hayli etkilemişti. Üstelik, henüz Beşiktaş'a yabancıydı. Peki, Nihat nerelerdeydi... İlk yarıda Nouma'nın yanında hiç de iyi değildi. Nouma iyi niyetiyle koşuyor, skoru değiştirecek bir fırsat arıyordu. Ama tek başına onun da oyundaki etkisi sınırlı kalıyordu. Yani, o hırpalayan, dağıtan Nouma değildi. Üstelik, rakibin markajında sanki dayak yiyordu.

Beşiktaş kötü oynuyordu. İkinci yarıdaki saldırışında bir organizasyonun akıllı ve planlı davranışına rastlanmıyordu. Oysa, bu Beşiktaş kötü de oynasa, kazanmasını beceren, maçı kurtaran bir takım değil miydi. Öyleyse, geride kalan dakikalar Beşiktaş için son bir ümit olabilirdi. Evet, Beşiktaş'ın Nouma gibi bir futbolcuya sahip olma avantajı vardı ve bunu kullandı. Nouma'nın attığı gol, tek kelimeyle muhteşemdi. Beşiktaş geçtiğimiz haftalarda kötü futbolunu tabelaya astığı iyi skorların arkasına gizliyordu. Ama bu kez Adana'da böyle olmadı. Makyaj düştü, Beşiktaş göründü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler