Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korkut Göze: Böyle gol yenmez ki

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

OYUNUN genelini bir kenara itiyorum. Ve hiç oyalanmadan lafı Beşiktaş'ın yediği gole getiriyorum. Bir serbest atıştan havalanan topu, Shorumnu ile birlikte tüm savunma, ağzı açık nazarlarla seyrediyorsa... Ersen Martin'in direkten dönen kafa şutuna, aynı savunma hiç bir müdahale girişiminde bulunamıyorsa... Ve Beşiktaş savunmasının göbeğinde sahipsiz kalan topu, Siirtli Stefan Anke sadece dokunarak Beşiktaş kalesine gönderiyorsa... Böyle bir savunma ile oynayan Beşiktaş'ın puan kaybı hiç bir şekilde önlenemez. Ve böyle bir Beşiktaş'ın şampiyonluk düşleri kurması, abartılmış duygularla yaşatılması da hiçbir şekilde ciddiye alınamaz.

Başkalarını bilemem. Ben artık Beşiktaş'ın çaldığı şampiyonluk şarkılarını dinlemek istemiyorum. Ve benzeri haykırışlara da kulaklarımı tıkayarak, dünün gerçeklerine dönüyorum.

GECİKMELİ PASLAR

Beşiktaş oyunun genelinde tempoyu yükseltecek, ağırlığını hissetirecek, çabukluk ve beceriyi yakalayamadı. Toplar genelde Karhan da toplanıyor ve paslar da onunun ayağından çıkıyordu. Ancak, Karhan da zaman kavramı hiç yok. Topla oynuyor, oyalanıyor ve rakip gardını aldıktan sonra servis yapıyor. Gecikmeli paslar Beşiktaş'ın hiçbir işine yaramıyor sevgili Karhan... Biraz daha çabuk ve canlı...

Nouma'nın yokluğunda Ahmet- Fazlı ikilisinin neler yapacağını herkes gibi merakla bekleyenlerden biriydim. Ahmet, yine bir yolunu bulup, golünü attı. Fazlı ise aradığı pozisyonları bulamadı. Bu ikili arasındaki bağlantı kopukluğu, Pascal'sız bir Beşiktaş'ın hücumda yaşadığı ve yaşayacağı sancıları açıkça gösterdi.

Yasin, iyi veya kötü oynuyor. Bunun yorumunu başkaları yapsın. Ancak, hilesiz ve yürekten oynadığına kefilim. Dün Beşiktaş'ta Yasin'in dışında sadece Ali Eren'i beğendim. Beşiktaş'ımı, hiç beğenmedim.


Bunları da Beğenebilirsiniz