« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korkunç iddia

İspanya'nın Mallorca takımında top koşturan milli futbolcu, kulübünü ayrımcılıkla suçladı ve ‘‘Arkadaşlarım hristiyan oldukları için forma giyiyorlar’’ dedi. Fatih'in bu sözleri, İspanya'da tepkiyle karşılandı.

İsmail EREL
SON GÜNCELLEME
DIŞLANDIM

Sezon başında G.Saray'dan Mallorca'ya transfer olan Fatih Akyel, İspanya'yı ayağa kaldırdı. Kulübünü ‘‘ayrımcılıkla’’ suçlayan Fatih, İspanyol basınına verdiği demeçlerde, ‘‘müslüman’’ olduğu gerekçesiyle takımdan dışlandığını ve oynatılmadığını ileri sürdü.

DÖNECEĞİM

Yeni teknik direktör Sergio Kresic'in Arjantinli ya da Yugoslav futbolcuları tercih ettiğini belirten Fatih, ‘‘Onlar hristiyan oldukları için forma giyiyorlar. Ben burada ne kadar çalışırsam çalışayım forma şansı bulamıyorum ve bir an önce ülkeme dönmek istiyorum’’ dedi.

HERKES ŞAŞKIN

Fatih'in suçlamaları, Mallorca'yı ayağa kaldırdı. Takım arkadaşları şaşkına dönerken, kaptan Francisco Soler, ‘‘Takımımızı ırkçılıkla kimse suçlayamaz. Fatih'in geri dönmesini ve yazılanları aynen söyleyip söylemediğini açıklamasını bekliyoruz’’ diye konuştu.

TEKLİFE AÇIĞIZ

İspanya basınına konuşan Mallorca Başkanı Mateu Alemany, ‘‘Fatih'in Mallorca'dan gitmesi için her türlü teklife açığız’’ dedi. İspanyol kulübünün Fatih için 750 bin dolar istediği belirtilirken milli futbolcu, ‘‘G.Saray'dan alacağım olan 400 bin dolardan vazgeçmeye hazırım. Eğer, Mallorca'ya 350 bin dolar verirlerse tekrar dönerim’’ dediği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz