Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Korkunç cinayet davasında şok ifadeler

  08 Nisan 2010 - 15:56Son Güncelleme : 08 Nisan 2010 - 16:39

  İZMİR'in Bornova İlçesi'nde 3 yıl önce, bir çiftlik evinde 4 kişinin işkence edilerek öldürülmesiyle ilgili organize suç örgütü lideri ve üyelerinin yargılanmasına başlandı.

  Duruşmada savunmasını yapan, hakkında 4 kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istenen Yıldırım Özkahraman, “Hepsini tek tek ben öldürdüm. Ama öldürmeden önce Kelime-i Şahadet getirttim” dedi. Bu savunma, duruşma salonunda bulunan ölenlerin yakınlarını ve diğer dinleyicilerin kanını dondurdu.

  Altındağ'da geçen Temmuz ayında bir çiftlik evine yapılan operasyonda, çiflik evinde 4 kişinin 2007 yılının Mart ayında işkence edilip öldürüldüğü, cesetlerinin bidonda yakıldığı ortaya çıkmıştı. Bu olayla ilgili davanın ilk duruşması, İzmir 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Duruşmaya, davanın tutuklu 10 sanığı ile tutuksuz yargılanan 24 sanık ve ölenlerin yakınları katıldı.

  Cumhuriyet Savcısı'nın hazırladığı iddianamenin okunmasıyla başlayan duruşmada, organize suç örgütü elebaşı olduğu öne sürülen Yıldırım Özkahraman için, ‘Mustafa Dinç, Cenk Çelik, Fevzi Aluç ve Mehmet Özer'i tasarlayarak öldürülmesine iştirak etmek suçundan’ 4 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi. İddianamede çete lideri Özkahraman'ın ayrıca ‘silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek’, ‘konut dokunulmazlığının ihlali’, ‘silahla ve birden fazla kişiyle, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘silahlı tehdit’, ‘nitelikli yağma’ “Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet’ suçlarından toplam 101 yıl hapis cezası istendi.

  İddianamede öldürme olaylarına karıştıkları belirlenen Esat Beşok, İsmet Ülçay'ın da yer aldığı çetenin 10 üyesi hakkında, 4'er kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, cinayete iştirak edip suçu üstlendiği kaydedilen Haki Gürboğa için de 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilirken, ayrıca karıştıkları suçlardan da cezalandırılmaları talep edildi. Diğer yandan, ruhsatsız tabanca taşımak suçundan yakalanan örgüt üyelerine yardım ettikleri, sahte evrak tanzim ettikleri iddia edilen 5 polis memurunun da silahlı suç örgütüne yardım etmek suçundan cezalandırılmaları istendi.

  İddianameden kısaca okunmasından sonra sanıklardan çete lideri olduğu iddia edilen Yıldırım Özkahraman'ın savunması alındı. Özkahraman, 4 kişiyi öldürdüğünü itiraf ederek savunma yaptı. Özkahraman, bu kişilerle aralarında alacak meselesi olduğunu, kardeşi Ayhan Özkahraman’ın, M.E.'nin talimatıyla ölen 4 kişi tarafından dağa kaldırıldığını, daha sonra da İsmet Ülçay'ı lokantada bacağından vurduklarını belirtip, “Hepsini kendim öldürdüm. Öldürmeden önce de Kelime-i Şahadet getirmelerine izin verdim” dedi.

  Duruşma salonunda bulunan ölenlerin yakınlarını ve diğer dinleyicilerin kanını donduran bu savunma üzerine mahkeme başkanı, “Ölmeden önce başka ne dediler?” diye sordu. Özkahraman, ölenlerin yakınlarının duruşma salonunda olduğunu bildiğini ve daha fazla bu konuda konuşmak istemediğini söyledi. Duruşma daha sonra diğer tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmalarının alınmasına devam edildi.

  ÇİFTLİKTE MAHKUM ODASI KURMUŞLAR

  İzmir'de ‘Sinemacılar Kralı’ olarak bilinen Yavuz Çamlıca ve kardeşi Bülent Çamlıca'yı öldürdükleri gerekçesiyle üyeleri cezaevinde bulunan Beşok grubunun yerine silahlı faaliyette bulunan çete elemanlarının kendilerine direnen kişileri çiftliklerinde ‘Mahkum odası’ olarak adlandırdıkları yere götürüp işkence yaptıkları ortaya çıkmıştı. Çete elamanlarının, ihtilafa düştükleri Cenk Çelik, Mustafa Dinç, Mehmet Özer ve Fevzi Aluç'u, 2007 yılının Mart ayında Yeşilyurt Semti'ndeki evlerinden kendilerini polis olarak tanıtarak kaçırdıkları anlaşılmıştı.

  Çete elemanlarının ahırda, kurbanlarını Filistin askısına alıp işkence yaptıkları saptandı. Dinç ve Çelik'i öldürenlerin, bir gün sonra da Mehmet Özer ile Fevzi Aluç'u öldürdükleri ardından ahır içerisine gömdükleri tespit edildi. Çetenin aradan 10 ay geçtikten sonra polisin cesetleri bulabileceği ihtimali üzerine Mehmet Özer ve Fevzi Aluç'un, kemiklerinin topraktan çıkarıp variller içerisinde yakıp tekrar gömdükleri de ortaya çıktı.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 17 Yorum }
  • Gökay Kara 9.4.2010 08:05:03
   ata tasdmr'in önerisi bir nebze daha iyi bir alternatif getirsede ben o kadar iyimser! bir öneri getirmek istemem. Bunların nefes alması bile lüks.
  • özkan öz 9.4.2010 02:01:52
   ah gözünü sevim bu konuda amerika iran cin bir numara yaptinmi ok gel bakalim bir sallandiralim seni dar agacinda yada sikalim ensene bir kursunda biz adalet yerini bulsun ama nerde bizde öyle baba gibi kanun yapacak babayigitler olanlarda kendi kiclarini kurtarma kanunulari yapiyolar vay anam vay
  • ata tasdmr 8.4.2010 19:29:46
   HAPİSHANELER CANİ AĞIRLAMA,<br>YERİ OLMAMALIDIR.VERGİLERİMİZLE,<br>YİYİP,İÇİP YAN GELİP YATMAMALILAR.<br>TOPLUM İÇİN ÇALIŞTIRILMALILAR.<br>YOL YAPMALI,FİDAN DİKMELİ.<br>İNŞAATA<br>KAZMA KÜREK,SABAHTAN AKŞAMA KADAR,<br> ÇALIŞTIRILMALILAR.<br>VERDİKLERİ ZARAR ANCAK TELAFİ OLUR..
  • sedat ozdemir 8.4.2010 18:59:40
   EKONOMIK GELISIMINI KULTUREL DEVRIMINI TAMAMLAYAMAMIS GERI KALMIS ULKEMIZE .....KURTLAR VADISI .... TURU DIZILERDE DIZI KHRMANLARINI ILAH GIBI GOSTEREN BU CAHIL HALKA ADAM NASIL OLDURULUR CETE NASIL KURULUR TARZINDA GAZ VERE VERE , BELINE IKI TABANCA TAKAN IKI UC KICI KIRIKTAN NE BEKLENE
  • çağrı bey 8.4.2010 18:50:31
   bu katiller devlete, devletin otoritesine meydan okumaktadır.
  • Ali İhsan ASLAN 8.4.2010 18:30:30
   Derin medrese, fıkıh ve hadis eğitimi almış internete bağlanabilen çağdaş mümin yorumcularımız İslam'da böyle birşey yok bu adam ne kadar cahilmiş diyeceklerdir ama bu anlayışa yol açan da İslam'ın çarpık düzenidir. Ne halt yersen ye tövbe edip şahadet getirince temizleniri kaç kere duymuşuzdur ?
  Sayfa Başı
  Haberlerdiriliş ertuğrul son bölümkpsskpss sonuçlarıkpss ortaöğretimkpss sonuçları ne zaman açıklanacakÖSYMezgi sertel