Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korkumuz yok

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, son haftalarda iyi oynadıkları maçlardan puan alamama şanssızlığı yaşadıklarını belirterek, "Önümüzde alınacak 36 puan var. Umutsuz ve kaygılı değilim. Manisa maçıyla bu şanssızlığı kırmak istiyoruz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Manisaspor maçı öncesi kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yaşadıkları şanssız süreci kırmak isterdiklerini söyledi. Çalımbay, Mansa maçında buna son vermeyi istediklerini ifade ederek, "Rakip ayıracak durumda değiliz. Puanlar almamız gerekiyor. Biraz daha dikkatli olursak iyi bir başlangıç ile yolumuza devam ederiz. Yol çok uzun. Daha 36 puan var ortada. Ümitsizlik düşüncesine katılmıyoruz. Takımıma yürekten inanıyorum. Bu maçı taraftarımızın desteği ile birlik beraberlik içinde oynayıp kazanacağımıza inanıyorum. Zor bir maç olacak. Şu oynadığımız maçlardan daha iyi konsantre olursak istediğimizi alırız. Eskişehir'in son maçta pozisyonu yokken son dakikada mağlup olduk. Bizim takımın hiçbir maçta pozisyona girmeme ihtimali yok. Yine gireceğiz. Biz iyi takımız. Bu şanssızlığı yenip oynadığımız futbolun karşılığını mutlaka alacağımıza yürekten inanıyorum." dedi. Yeni yabancı oyuncuların henüz tam olarak isteneni veremediğini, takıma geç katılmalarının da bunda rol oyşnadığını belirten Çalımbay, "Eneramo, Kamil çok iyi oyuncular. Yüzde anlamında şu anda performanslarından memnun değiliz. Son maçlarda bazı arkadaşlarımızın performansı yeterli değil. Herkesin performansını artırmak için çaba göstermesi gerekiyor. Son Eskişehirspor maçında defansta sadece ilk yediğimiz golde hata yaptık ama bu kez gol bölgesinde bulduğumuz pozisyonları gole çeviremedik" diye konuştu.

'KORKUMUZ YOK'

Haftaların azalması nedeni ile taraftarların umutsuzluğa kapılabileceği konusuna değerlendiren Çalımbay, "Benim öyle bir korkum yok. Sivasspor takımı geçen sene de aynı sıkıntıları yaşamış. Biz Eskişehir'de ilk senesinde aynı durumdayken son maçlarda kurtardık. Daha önce Rize'yi de aynı durumda almış ve kurtarmıştık. Ben sonradan düşme potasında çok takım aldım. Şu andaki duruma baktığınızda Sivasspor onlara göre daha iyi durumda. Umutsuz ve kaygılı değilim. Tek konu şanssızlığımız. Bunu kıracağız. Önemli takımların hepsiyle oynadık ve hepsinde iyi oynadık. Yediğimiz goller ve kaçırdığımız pozisyonlar açısından şanssızlığımız var. İlk kez Eskişehir maçında hakemler hakkında konuştum. Hakemin verdiği kararlar doğru değildi. Lehimize penaltımız verilmedi. Ama hakemler bunları kasıtlı yapmıyor ama hata yapıyorlar maalesef bu hatalar son zamanlarda bizi buluyor. Şu an 12 maçımız var ve biz bunları kazanacak güçteyiz. Evimizde 7 maçımız var. Yeter ki şanssızlığı kıralım. Taraftar olumsuz düşünürse bu bizim için eksi olur. Taraftar kötü gün dostudur ve bizim yanımızda olmalıdır. Manisa maçının dönüm maçıdır ve en büyük desteğimiz taraftar olacaktır. İnşallah arkadaşlarımızı da bu maçtan inşallah iyi bir şekilde ayrılacaktır" şeklinde konuştu.

Son oynanan maçların hiçbirinde takım olarak öne geçemediklerini, mağlup duruma düştükten sonra da golü düşünen bir anlayış sergilediklerini ifade eden Çalımbay, "Affedemediğimiz tek maç Trabzon maçı. Hele 3'üncü golde Sivasspor gibi bir takım öyle gol yemez. Yediğimiz gollerin hepsi, affedilecek gibi değil. Diğer maçlarda işe şanssızlığımız vardı. Dengeli oynuyoruz. Galatasaray maçında kapanarak istediğimiz gibi oynadık ama gol atamadık. İlk defa Konya maçında öne geçtik ve 10 kişi kalmamıza rağmen maçı kazandık. Çok erken goller yememiz maçlarda bizi mecburen hücuma yöneltiyor. Son maçlarda ne yazık ki hiç öne geçemedik. İkinci yarıda sadece Galatasaray maçında golümüz yok. Diğer maçlarda gol buluyoruz. Şu anda oynanan oyundan memnunuz ama sonuçlardan memnun değiliz. Önemli olan bu oyunu sonuna kadar götürmek." dedi. Ligin daha çok değişiklik göstereceğine inandığını bemirten Çalımbay, "Ligde ne şampiyon ne de düşen belli değil. Bu ligde her türlü sürprize açık. Bizim ihtiyacımız olan puan. Her maçın önemi var. Manisa son maçlarını deplasmanda iyi oynayan bir takım. Bu nedenle dikkatli olup buradan iyi bir netice ile ayrılmak istiyoruz" dedi.

Öte yandan kırmızı-beyazlılar Manisaspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Öğlenden sonra A2 takımı ile hazırlık maçı oynanması nedeni ile sabahki çalışmaya futbolcuların büyük bölümü katılmadı.

CİHAN'IN KÖPEĞİ İLGİ ÇEKTİ

Sabahki çalışmaya katılmayan futbolcular arasında yer alan Cihan Yılmaz'ın 1 yaşındaki 'Lenox' adlı İngiliz Buldog cinsi köpeği ilgi odağı oldu. Takımın idman yaptığı yan sahada karla kaplı zeminde futbol topu ile birbirinden ilginç hareketler yapan 'Lenox' dikkatleri üzerine toplamayı başardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler