Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korkudan titrediler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Başkan Şen'in soyunma odasına girmesi F.Bahçeli futbolcuların ödünü kopardı. Ancak, Şen beklenenin aksine çok sakindi.

F.Bahçe Bursa önünde, beşinci deplasman galibiyetine çok yaklaşmıştı. Karşılaşmanın son dakikası oynanırken, maçtan umudunu kesen bir çok Bursaspor taraftarı stadı terk etmeye başlamıştı. İşte o anda Rüştü'ye doğru yumuşak bir şekilde süzülen top, milli kalecinin beklenmedik bir anlık hatası ile penaltıya dönüşmüş ve ardından gelen golle sarı lacivertli ekip 5. deplasman galibiyetinden uzaklaşmıştı.

Fenerbahçe, tam bir şok içindeydi. Futbolcular yıkılmıştı. Herkes Rüştü'ye kızıyordu. İşte bu şaşkınlık ve yıkıntı içinde Fenerbahçeli futbolcular, soyunma odasına gittiler. İçeride çıt çıkmıyordu. Tam bir dakika sonra Başkan Ali Şen soyunma odasına girdi. Ali Şen'in sert mizaçlı, hatayı afetmeyen bir kişiliğe sahip olduğunu bilen futbolcular, başkanın hem de hatalı golün gelmesinden iki dakika sonra soyunma odasına girmesinin tedirginliği içindeydi. Başkan, doğru kaptan Rüştü'ye gitti. O sert tavrından eser yoktu ve konuşmaya başladı.

‘‘Buraya seni öpmeye geldim. Kurtardığın goller, yaptığın yanlıştan bin misli fazla. Futbolda bunlar her zaman olmuştur ve olacaktır’’ dedi ve Rüştü'ye sarıldı. Rüştü, ağlamamak için kendini zor tutuyordu. Yerinden kalktı. Duşa giderken elindeki su şişesini hırsından yere çarptı. Ağlıyordu. Ali Şen daha sonra Tayfun'un kaşı ile ilgilendi. Okocha ve Högh'e iyi yolculuklar diledi. Sıra Boliç'e gelmişti, ‘‘Sen de şanssız bir dönem yaşıyorsun. Geçen yıl 10 maçta 11 gol atmıştın, bu sezon sadece 3 gol atabildin. Ama sen toparlanırsın, çünkü büyük golcüsün. Bu sezon 24 gole ulaşacaksın’’ dedi ve daha sonra tüm futbolcuları kutlayıp odadan çıktı.

Herkes şaşkındı. Hiç biri Ali Şen'in böylesine sakin olacağını tahmin etmemişti. Dönüş yolunda otobüste bu konuyu dillerinden düşürmeyen futbolcular, ‘‘Hatalı golü yedik, tam o anda maç bitti ve başkan iki dakika sonra soyunma odasındaydı. O sıcakkanlı, coşkulu insanın son derece soğukkanlı bir şekilde kaptana sarılmasını, bizi teselli etmesini hiç unutmayacağız. Biz kıyameti koparacağını sanıyorduk. Yanılmışız’’ diyorlardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz