Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korku yok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Galatasaray öyle bir takım ki, adeta araba kullanmasını iyi bilen bir şoföre benziyor. Nerede vites küçülteceğini, nerede yükselteceğini biliyor. Bildiği için de uzun yolda herşeyi görüyor ve ona göre hareket ediyor.

Yani korkusu yok, varacağı yere korkusunca gidiyor.

Gol yiyen ama onu düzeltmesini de biliyor. Bu, kendine olan güveninden geliyor. Çünkü oyunu yönlendirecek beyin gücü olan futbolcusu fazla. Ahmet olmazsa Mehmet yapıyor.

Bir Emre'yi düşünün. 18 yaşında. Beyin gücü, oyun algılaması, gözlemesi sanki 28 yaşında. Bu Allah vergisi. Futbolcu sonradan olunmaz. Bu genç, doğuştan futbolcu. Daha çok aşamalar yapacak. Bir gün gelecek, Galatasaray'ın dışında, Avrupa'da oynayacak. Bu kesin.

Bir Arif artık gol koklamasını fazlalaştırdı. Artık üç direk arasını düşünmeye başladı. Bir Ergün sakatlıktan kurtulup çatır çatır top oynuyor. Soğukkanlı, oyun okumasını bilen bir kişi. Her tarafa yön veriyor.

Hakan'ın bugün bir tedirginliği vardı, o da goldü. Onun için çırpındı, çırpındıkça beyni ayaklarına hükmedemedi. Bir kez kontrolü sağladı, o da gol oldu.

G.Saray zaten ilk maçta işini halletmişti. Ama burada Fatih Terim'i kutlamak lazım. Nedenine gelince, lodosa tutulmuş bir gemiyi limana soktu. Bu, her baba yiğidin harcı değil. Çünkü geminin kaptanı oydu.
Bunları da Beğenebilirsiniz