Gündem Haberleri

  Korku tünelinde korkutan yangın

  Erdoğan PAÇİN/BURSA, (DHA)
  27.11.2009 - 16:18 | Son Güncelleme:

  BURSA’da lunaparktaki çocuklar tarafından yoğun ilgi gören korku tünelinde, atılan sigaranın yaktığı maket yangın çıkardı. Tünelde bulunan çocukları son anda dışarı çıkartan görevliler olası faciayı önledi.

  Merkez Osmangazi İlçesi’nde Kültürpark içerisindeki lunaparkta, korku tüneline atılan bir sigara izmariti, tünele girenlere korku dolu dakikalar yaşatırken, tiner ile boyanan plastik ve kumaştan yapılan maketlerin de yanmasına neden oldu. Bu sırada ray üzerinde hareket eden özel araca binen 12 çocuk dumandan zehirlenme tehlikesi geçirdi.

  Olayı son anda fark eden görevliler çocukları hemen dışarı çıkartırken yangına müdahale edip itfaiyeye haber verdi. Korku tünelinden uzaklaştırılan çocuklar daha sonra ailelerine teslim edilirken, kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını büyümeden söndürdü. Lunapark yetkilileri ve itfaiyeciler, tünel içerisine giren ziyaretçilerin, yasak olmasına rağmen sigara içip attıkları izmaritin az kalsın felakete neden olacağını söyledi.

  Kurban Bayramı nedeniyle yoğunluğun arttığı lunaparkta meydana gelen olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı