Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Korku filmi izleyenlerin durumu valiyi kahkahalara boğdu

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  01 Mayıs 2011 - 10:56Son Güncelleme : 01 Mayıs 2011 - 10:56

  ERZİNCAN’da ilk kez açılışı yapılan sinemada korku filmi izleyen Belediye Başkanı AK Partili Yüksel Çakır ve AK Parti Erzincan milletvekili adaylarının durumlarını ekrandan izleyen Vali Abdulkadir Demir, kahkahaya boğuldu.

  KORKU FİLMİ İZLEYENLERİN DURUMU VALİYİ İŞTE BÖYLE GÜLDÜRDÜ / FOTO GALERİ

  Kent merkezindeki bir AVM‘de hizmete giren sinemanın açılışını Vali Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve AK Parti Erzincan Milletvekili adayları Sebahattin Karakelle, Burhan Çakır tarafından yapıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen açılışın ardından Belediye Başkanı Yüksel Çakır, milletvekili adayları Sebahattin Karakelle, Burhan Çakır ve İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun ile ilk filmi izlemek üzere 4 kişilik koltuk bulunan kabine girdi. İşletmeciler tarafından bilgi verilmesi ardından hazırlanan özel gözlükleri takan Başkan Çakır ve beraberindekiler filmi izlemeye başladı. Hareketli koltuklar üzerinde zor anlar yaşayan başkan ve beraberindekilerin içerde yaşadıkları dışarıdan ekrandan izlendi. Vali Abdülkadir Demir ve yanındakiler, içerde olup biteni dışarıdaki ekrandan izlerken kahkaha attı. Film ardından sinemayı herkese tavsiye ettiğini belirten Belediye Başkanı Yüksel Çakır, şöyle dedi:

  "Müteşebbis arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Bu işletme sayesinde toplumun tüm kesimleri diğer vilayetlerde ne varsa onu insanımız yaşasın diye böyle bir girişimde bulunmuşlar. Bizim bunu desteklememiz lazım" dedi.

  AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ise çok boyutlu sinema kültürünün Erzincan’a taşınmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "Filmi izlerken sanki gizli sırların saklı olduğu dünyalara giriyorsunuz. Kendi sinir sisteminizi, ruh dünyanızı da test etmiş oluyorsunuz. Olaylar karşısında ne kadar tepki veriyorsunuz ne kadar dayanıklısınız görüyorsunuz. Herkes bu testten geçmeli. Baştan bize anlatıldığı için tedbirli girdik ve korkmadık."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı