Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korku filmi gibi: 4-3

Avrupa'da sıkıntı yaşayan Cimbom, 32 bin kişinin izlediği maçta De Boer, Arif ve Bratu ile 3-0 yaptı. Fark beklenirken, Sumiala ve Orhan'ın 2 golüyle şok oldu. Sabri rahatlattı. Futbol tat kaçırdı, maçı ıslıklarla bitirdi.

ALPER MERT
SON GÜNCELLEME
80 bin kişilik Olimpiyat Stadı'nın yalnızca 3'te biri dolmuştu... Sarı kırmızılı futbolcuların arkalarında görmeye alıştıkları 12. adamları tribünde yoktu.. Bu dün gecenin yaşanan ilk şokuydu. Ama sürprizler bununla da bitmedi. Taraftarın sevgilisi Mondragon, ikinci şoku yaşayan isimdi. Her zaman alkışlarla tribüne çağrılan Kolombiyalı kaleci bu kez ıslıklanıyordu. Mondragon önce kulaklarına inanamadı, sonra da üzgün, ellerini yana açtı, ‘‘Bitti bu iş...’’

Ama ıslıklardan nasibini alan sadece Mondragon değildi. Tüm takım ıslıklanıyordu. G.Saray, haydi ‘‘kabus’’ demeyelim, ama ‘‘korku filmi’’ gördüğü maça işte bu psikoloji ile başlaıyor ve haftalardır sergilediği futbolun bir benzerini daha sahaya yansıtıyordu. Tribünler yavaş yavaş homurdanıyor, geriye atılan her pası kısa ıslıklarla protesto ediyordu.

35 dakika boyunca futbol ve G.Saray adına sahada bir şey yoktu. Ama 35. dakikada dün gecenin en güzel görüntüsü sergilendi. Sedat, Hakan Şükür'ü cezasahası dışında indirdi. Topun başına Frank De Boer geldi ve Fenerbahçeli Hooijdonk'a nazire yaparcasına mükemmel vurdu: 1-0

Bu dakikadan sonra Galatasaray durmadı. Akçaabat Sebat kalesine yerleşti. 40. dakikada Sabri ceza sahasına topla girdi. Kaleye vurmadı Hakan’ı gördü. Gol kactı derken Hakan Cihan'ı gördü.Cihan'ın önünde bir kaleci Alper, bir de kale vardı. O topu yan direğe nişanladı. 45. dakika böyle bitti.

İkinci yarının ilk dakikalarında G.Saray, Bratu ile birlikte koşmaya başladı. 50. dakikada Bratu soldan ceza sahasına girdi, kaleci Alper çıktı ama topu altından kaçırdı. Arif dokundu ve skor 2-0 oldu. Sarı kırmızılar hızlanmıştı. 54. dakida Bratu, skoru 3-0 yaptı.

Yeni başlıyor...

3 farka ulaşınca hem tribünler, hem de futbolcular rahat bir nefes almışlardı. Ama, ‘‘Artık bu maç bitti’’ diyenler yanılıyordu. Maç aslında yeni başlıyordu. 71. dakikada önce Sumiala, 74. dakikada da Orhan birer gol atınca skor bir anda 3-2'ye taşındı.

Herkes şaşırmıştı. ‘‘G.Saray, A.Sebat'a 3 farktan maç verecek’’ korkusu tüm tribünlere yayılmıştı. Sebat'ın da kendine güveni artmıştı. Sahada resmen bir düello vardı. Sarı kırmızılar maçın bitmesi için dua ederken, sahneye Sabri çıktı. 87. dakida skoru 4-2 yaptı.

90. dakikada Orhan bir kez daha sahneye çıktı. Durum 4-3 olmuştu. Aslına bakarsanız bu skora A.Sebat futbolcuları bile inanamıyordu. Bu şaşkınlığa hakemin bitiş düdüğü son verdi.


STAT: Atatürk Olimpiyat


HAKEMLER: Zafer Önder İpek (7), Ekrem Kan (7), Cengiz Akyüz (7)


GOLLER: Dk.35 De Boer, Dk.50 Arif, Dk.54 Bratu, Dk.71 Sumiala, Dk.74 ve Dk.90 Orhan, Dk.87 Sabri

SARI KARTLAR: Dk.62 BülentG.SARAY


Mondragon (4)

Batista (5)

Bülent (6)

De Boer (6)

Ergün (5)

Sabri (6)

Ayhan (6)

Cihan (5)

(Dk.80 Ömer )

Hasan (4)

(Dk.46 Bratu 7)

H.Şükür (6)

(Dk.66 Murat 5)

Arif (7)T.D: Fatih TERİM


A.SEBAT


Alper (4)

Abdurrahman (5)

Hamza (4)

Sedat (6)

Mehmet (5)

Muzaffer (6)

(Dk.83 Yusuf )

Erman (5)

Tunç (5)

Semavi (6)

Korhan (5)

(Dk.56 Orhan 7)

Metin (5)

(Dk.46 Sumiala 6)T.D: Ekrem AL

Canaydın: Şu anda konuşmam

BAŞKAN Özhan Canaydın, A.Sebat karşılaşması sonrnası stattan mutsuz ayrıldı. Takımının galibiyetine rağmen sevinemeyen başkan, ‘‘Zor bir maçtı. Şu anda bir şey söylemek istemiyorum. Galatasaray inşallah toparlanacak’’ dedi. Özhan Canaydın, Mondragon konusunda ise bir yorum yapmayacağını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz