« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korktuğum oluyordu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Milli maç için futbol molası verdiğimizin haftasıydı. Ben de bir yazı yazdım, ‘‘Kafamda acabalar var, Beşiktaş'a ligde, hem de başka kulvarlarda tehlikeler var’’ diye uyarmak da değil, kendime göre, ‘acaba’ları tek tek dile getirmiştim. Üstünden fazla zaman geçmedi, dün akşam oynanan oyunda benim gördüğüm rahatsızlıklar sahanın içine taşındı. Toshack'a hiç katılmıyor idim. Şaka maçlarını oynadı, hiç de kaybetmedi. Bu doğru. Ben işin ciddi tarafındayım. Ciddi taraf lig. Hem antrenör için, hem oyuncu için, hatta camia için en büyük kariyer ligdir. Ligin seyir defteri benim tuttuğum hesap defterinde kariyer karşılığıdır.

Beşiktaş için korkularım dün akşam olduğu gibi sahanın ortasına geldi yerleşti. Ben ne diyordum, ‘‘Toshack sakın ha! Yenilmedim derken gözardı etmeyeceğin bir sürü zaafın var. Senin takımının ortasında kocaman bir yırtık var. Akıllı bir antrenör ve rakip seni oradan paramparça yapar.’’ Aynen de öyle oldu. İlk yarıda yenen bir üç gol var, rakibin de kaçırdığı bir o kadar pozisyon. Beşiktaş yenilgiden son 2 dakikada kurtuldu. Toshack bu kafada giderse, bunları hep yaşayacak. Son dakikada yakalanan iki gol aldatıcı olmasın, ben aldanmadım. İzmir deplasman değil. Taraftarın, İnönü Stadı'ndakileri aratmıyor. İki puan kaybı, önemli bir kayıptır.

Ben genç oyuncu düşmanı değilim. Çok iyi oynarlarsa keyif de alırım. Ama genç oyuncu ağır maç kaldıramaz. Bir Aydın seyrettim, yaptırdığı penaltı dışında müsbet tek bir hareketi yok, kayboldu gitti. Amokachi benim için bu takımın maç kazanma bahanelerinden biri. Ama ya kaçak, ya sakat. Onu bozuk televizyona benzetiyorum. Görüntüsü olursa sesi çıkmıyor, sesi olursa görüntüsü yok.

Bursaspor'un sahadan çıkardığı galibiyeti küçümsemek mümkün değil. Biyediç, Beşiktaş'ın zaaflarını oyuncularına çok iyi anlatmış. Tipik bir lig maçı oynadılar, sahanın her metrekaresinde istediklerini Beşiktaş'a kabul ettirdiler.Bunları da Beğenebilirsiniz