Gündem Haberleri

  Korkma söyle Marina

  Belma KILIÇ- Özgür ARSLAN / DHA
  20.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘İstiklal Marşı’nı Ezbere Okuma Yarışması’nda Beyoğlu ilçe birincisi olan Rum asıllı Marina Sözde, Şubat ayında yapılacak İstanbul finali için kendisine güvendiğini söyledi.

  MARINA, İSTİKLAL MARŞI'NI OKURKEN BÖYLE KENDİNDEN GEÇTİ

          

  Marina Sözde, İstiklal Marşı’nı okurken de duygulanıp ağladı. Beyoğlu’ndaki 40 ilköğretim okulu arasında birinci olan Özel Zapyon Rum İlköğretim okulu altıncı sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Marina Sözde, öğretmenleri tarafından ödüllendirildi. Bayrak töreninde İstiklal Marşı’nı okurken gözyaşlarını tutamayan Marina Sözde, arkadaşları tarafından da uzun süre alkışlandı. Elemelere Türkçe öğretmeniyle hazırlandığını anlatan Sözde, “İstiklal Marşı´nı okurken çok duygulanıyorum. Çok güzel bir şiir” dedi.

  Gönüllü katıldı

  Türkçe öğretmeni Damla Ölmez, Marina Sözde’nin yarışmaya gönüllü katıldığını belirterek, “İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını üç yıldan bu yana ezberlemişti zaten. İstiklal Marşı’nı okurken çok duygulanıyor. İstanbul içinde finali alacağına inanıyoruz, kendisine güveniyoruz’’ diye konuştu. Okul müdürü Eva Kanarya, bir avuç öğrencinin bulunduğu okuldan böyle büyük başarı gelmesinin kıvanç verici olduğunu söylerken, okulun Türk Müdür Yardımcısı Muazzez İlter de, “Kızımızla gurur duydum, Marina´ya güveniyorum” diye konuştu. İstiklal Marşı’nı Ezbere Okuma Yarışması’nda ilçe birincileri 12 Ocak 2010 tarihinde elemeden geçecek. Burada finale kalmayı başaranlar 17 Şubat’ta il birinciliği için yarışacak.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı