« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korkak Gordon

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Defalarca yazdık ama, bu İngiliz'in kafasına bir türlü sokamadık. Trabzonspor, ‘‘Trabzonspor’’ gibi oynamalı, karşısındaki rakip kim olursa olsun. Ama bunu bu adama bir türlü anlatamadık. İleride Fatih'i Vugrinec'i bıraktı, diğerleri orta çizginin tamamen gerisinde. Böyle bir mantığı anlamak mümkün değil. Eğer Moldovan biraz şanslı olsaydı, kaleci Milosevski şanssız olsaydı, Trabzonspor zaten ilk 10 dakika havluyu atmıştı.

Gerçekten anlayamıyorum. Fatih yerlerde sürünürken, sen Selahattin gibi dağıtıcı bir oyuncuyu hala kulübede oturtuyorsun. Amacın ne? Bir puan kopartmak. Bir puanın sana karı ne olacak? Üstelik rakibinin puan kaybına tahammülü yok. Saldırsana be kardeşim. Pres yapsana. Defansın yol geçen hanına dönmüş, bunu anlayamayacak kadar zeka özürlü müsün? İlk 45 dakikada Trabzonspor'un net tek bir pozisyonu bile yok. Ayıptır, yazıktır ve günahtır. ‘‘Gordon gitsin’’ demiyorum. Ama yeter artık, bu forma ile alay etmeye de hiç kimsenin hakkı yok.

TEK SUÇLU

Şimdi gelelim ikinci yarıya... Gordon ilk yarıdaki korkaklığını bıraktı, ikinci yarıda galip gelmek için rakip alanda pres yaptı ve çok net pozisyonlar da buldu. Ünal, Fatih ve Osman çok güzel vuruşlar yaptılar ancak kaleci Rüştü gerçekten başarılıydı. O zaman Gordon'a sormak lazım, ‘‘Senin bu takıma böylesine korkak futbol oynamaya hakkın var mı?’’ Şayet ikinci 45 dakikada oynatılan futbol maçın başında uygulansaydı Trabzonspor kesinlikle bu sahadan puansız çıkmazdı.

Hiçbir futbolcuya kusur bulmuyorum. Trabzonspor'da kötü olan çok oyuncu vardı ancak bu oyuncuları yönlendiren de bir teknik direktör vardı. Ben bu maçın faturasını Gordon'a çıkarıyorum. Yukarıda vurguladığım gibi Gordon bu korkaklığını devam ettirirse Trabzonspor'u Avrupa Kupaları'nın dışında bile bırakabilir.