« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korhan Yamaç'tan gümüş madalya

Londra Paralimpik Oyunları'nda ilk madalyamız milli atıcı Korhan Yamaç'tan geldi.

LONDRA / DHA
SON GÜNCELLEME

Türkiye, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nın ilk gününde gümüş madalya kazanmayı başardı. Erkekler 10 metre havalı tabancada ülkemizi temsil eden Korhan Yamaç, Türkiye'ye gümüş madalya kazandırdı.

ALTIN MADALYA 1 ATIŞLA KAÇTI

Elemelerde 566 puan toplayarak 31 sporcu arasında 5. sırayı alarak finale yükselen Korhan Yamaç, finalde ise 98.7 puan elde etti ve toplamda 664.7 puana ulaştı. Korhan Yamaç, bu derecesiyle elemelerde 567 finalde ise 97.7 puan elde eden Güney Koreli Seakyun Park ile aynı puana ulaştı. İki sporcunun da finali aynı puanda tamamlaması sonucu altın madalya alacak sporculu belirlemek üzere shoot-off atışı yapıldı. Güney Koreli sporcu 10.8 puanlık bir atışla altın madalyaya uzanırken, Korhan Yamaç 9.9 puanlık atışı sonunda gümüş madalyanın sahibi oldu. Bir diğer Güney Koreli sporcu Juhee Lee 662.7 puanlık derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.

SPOR GENEL MÜDÜRÜ BAYKAN'DAN TEBRİK

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye'ye 2012 Paralimpik Oyunlar'da ilk madalyasını kazandıran Korhan Yamaç'ı tebrik etti. Baykan, Korhan Yamaç'ı müsabaka biter bitmez telefonla arayarak kutladı ve 2 kategoride daha Londra'da yarışacak Yamaç'a başarılarının devamını diledi.

KORHAN YAMAÇ'IN 3. PARALİMPİK MADALYASI

Korhan Yamaç, bu başarısıyla kariyerinin 3. paralimpik oyunlar madalyasını kazanmış oldu. Mart 2004 yılında Ohal Gazisi olarak görev yaptığı Silahlı Kuvvetler'den piyade yüzbaşı rütbesi ile emekli olan Korhan Yamaç, Atina'da düzenlenen 2004 Paralimpik Oyunlar'da ülkemize 50 metre serbest tabanca dalında bronz, 25 metre spor tabanca dalında altın madalya kazandırmıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz