« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Körfez'de karting mücadelesi nefes kesti

2012 Türkiye Karting Şampiyonası 5. ayağı, 4 ayrı kategoride 25 katılım ile Körfez Karting Pisti’nde gerçekleştirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kartingde Türkiye şampiyonasının 5. ayağı 01-02 Eylül tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde gerçekleştirildi. Yarış hafta sonunda Mini, KF3, Rotax Max Junior ve Rotax Max Senior olmak üzere dört farklı kategoride toplam 25 katılıma sahne olan organizasyon nefes kesen mücadelelere sahne oldu.

Mehmet Mert Mini kategoride her iki yarışı da ilk sırada tamamlayarak günü birincilikle noktalarken, Bora Özcan ikinciliği ve iki yarışta üçüncülükleri paylaşarak eşit puana sahip olan iki pilot Sarp Atasever ve İzel Karasu arasında Sarp Atasever üçüncü sırayı paylaştılar.

5 pilotun start aldığı KF3 kategorisinde ise, her iki yarış da ilk 3 sıra değişmedi ve bu iki yarışın sonucuna göre ise KF3 podyumu Berkay Besler, Yiğit Çetin ve Emir Kalafatoğlu şeklinde sıralandı.

Rotax Max Junior kategorisinde ise Berkay Besler üstünlüğü yaşandı. Ülkemizi yurt dışında da başarı ile temsil eden genç milli sporcu Berkay, her iki yarışı da ilk sırada tamamlayarak podyumun en üst basamağında yer aldı. İlk yarışı ikinci, ikinci yarışı ise üçüncü sırada tamamlayan Zeynep Şen’in ikinci olduğu bu kategorinin üçüncülüğünü ise Azeri sporcu Gülhüseyn Abdullayev elde etti.

11 start ile günün en kalabalık kategorisi olan Rotax Max Senior’da her iki yarışta da ilk 3 değişmedi ve Batuhan Ünlü birinci, Orçun Aydemir ikinci ve Berk Durak üçüncü oldular.

Gün sonunda yapılan ödül töreninde dereceye giren sporculara ödüllerini TOSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu verdi… Türkiye Karting Şampiyonası 6. ayak yarışları 29-30 Eylül tarhilerinde düzenlenecek.


 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz