Ege Haberleri

EGE

  Körfez kardeşliği

  Hürriyet Haber
  20.10.2015 - 12:29 | Son Güncelleme:

  İZMİR Körfezi’nde "Dokuz Eylül" adlı katamaran tipi yolcu gemisi sabah 07.45 Konak-Karşıyaka seferinde Körfez’in ortasında arıza yaptı.

  9 Eylül gemisi 38 yolcunun aktarıldığı "Dario Moreno" adlı bir başka yolcu gemisi tarafından yedeklenerek Karşıyaka İskelesi’ne çekildi. İZDENİZ yetkilileri gemideki arızanın nedenin araştırıldığını açıkladı.

   Körfez kardeşliği

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katamaran tipi yeni gemi filosunda teslim aldığı ikinci gemi olan ve Körfez’de 1 Temmuz 2014’de seferlerine başlayan ’"9 Eylül" bu sabah saat 07.45’te Konak’tan yolcularını aldı. Karşıyaka İskele’ye doğru harakete geçti. Yolcular, geminin henüz kalkış aşamasında zor çalıştığını, bir kaç kez durduğunu söyledi. 9 Eylül gemisinin motoru Körfez’in ortasında Karşıyaka İskele’ye daha yakın olan bir noktada durdu. İçindeki 38 yolcu gemide sorunun çözülmesini bekledi. İZDENİZ ise 9 Eylül’ün iskeleye çekilmesi için "Dario Moreno" adlı gemiyi yardıma gönderdi. 9 Eylül gemisi halatlarla bağlanarak Dario Moreno gemisine yedeklendi. Yolcular da Dairo Moreno gemisine aktarıldı. Daha sonra 9 Eylül Dario Moreno tarafından çekilerek Karşıyaka İskelesi’ne yanaştırıldı. Yolcular burada tahliye edildi. İZDENİZ yetkilileri, arızanın nereden kaynaklandığının teknik uzmanlar tarafından inceleneceğini açıkladı. Yolcular ise 15 dakika’da geldikleri mesafeye bu kez 1 saatte ulaşabildi. Önce tedirgin olduklarını belirten bazı yolcular ancak Dario Moreno’ya aktarıldıktan sonra rahatladıklarını söyledi. Bazı yolcular Dario Moreno’nun Körfez’de 9 Eylül gemisine yanaşmasını cep telefonları ile görüntüledi.

  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı