Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Körfez efsanesi", umudu altyapıda arıyor

Süper Lig'de oynadığı dönemlerde 4 büyük kulübün korkulu rüyası olan Kocaelispor, gelecek sezon altyapıdan kadrosuna kattığı genç futbolcularla Spor Toto 3. Lig'de mücadele edecek.

A.A
SON GÜNCELLEME
Türkiye kupasını 1996-1997 ve 2001-2002 sezonunda müzesine götüren ve ligde büyük takımlarının en fazla zorlandığı takımlardan olan Kocaelispor, yaklaşık 70 milyon liralık borcu nedeniyle transfer yapamıyor. Transfer yasağından dolayı 2011-2012 sezonunda Spor Toto 2. Lig'e tamamı altyapıdan A takıma çıkarılan futbolcularla mücadele eden yeşil-siyahlı ekip, sezon sonunda 3. Lig'e düştü. Bu sezon sonunda ligde kalan Kocaelispor, A takıma çıkardığı genç futbolcularla eski günlerine dönmeyi hedefliyor.

Kocaelispor Kulübü Başkanı Nebil Uzun, yaptığı açıklamada, kulübün yanlış yönetilmesi sonucunda meydana gelen borçlardan dolayı transfer yasaklarının bulunduğunu anlattı. Takımın içinde bulunduğu bölgede futbolcu potansiyelinin fazla olduğunu dile getiren Uzun, altyapıda önemli adımlar atmayı hedeflediklerini vurguladı.

"Amatör spor kulüpleriyle görüşüyoruz"

Uzun, bu doğrultuda Kocaeli'nin her ilçesinde futbol okulları açmayı planladıklarını belirterek, altyapıyla ilgili olan bütün müsabakalara katılacaklarını dile getirdi.Uzun, 2 yıl önce kulüpte lisanslı 3 futbolcunun bulunduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

"Şu anda bütün katagorilerde oynayabilecek futbolcu sayımız mevcut. Statü gereği altyapıda 1 yıl oynadıktan sonra A takıma katabiliyoruz. Ağustos ayına kadar 10 kişinin statü gereği süresi doluyor. Bunları kamp süresince izleyip başarılı olabilecekleri A takıma alacağız. Şu anda A takımda 30 futbolcumuz var. 14 Eylül'de 13 sporcunun daha süresi doluyor. Bunlardan da faydalanacağımız oyuncularımızı değerlendireceğiz." Kocaeli'deki tüm amatör spor kulüpleriyle de görüşüp iyi oyuncuları kampa alacaklarını belirten Uzun, yapılan çalışma sonucunda yetenekli oyuncuları kadroya dahil edeceklerini kaydetti.

"Bizim geleceğimiz altyapı"

Uzun, "Bizim geleceğimiz altyapı, burada iyi temeller oluşturabilirsek, Kocaelispor'un hak ettiği yerlere gelebileceğine inanıyoruz. Sürekli 3. Lig'de kalan değil, Kocaelispor'un hak ettiği üst liglere tırmanmasıyla ilgili temeller oluşturmak istiyoruz. Bu yıl ki hedefimiz, sağlam temeller oluşturup ligimizde play-off oynamak. Bunu gerçekleştirmek istiyoruz" şeklinde konuştu. Transfer yasağının aşılmasıyla ilgili ciddi bir bütçenin oluşturulması gerektiğini ifade eden Uzun, bunun toplanması halinde bile transfer için bir bütçe gerektiğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz