Ege Haberleri

EGE

  Körfez’den daha fazla faydalanalım

  Burcu TANER, (DHA)
  27 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 26 Ekim 2011 - 20:02

  DENİZ Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, olağan meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi’ne ilettikleri proje önerilerini anlattı.

  Başkan Aziz Kocaoğlu’nun İzmir Körfezi’ni “yüzülebilir körfez” haline getirme isteğini gazetelerden öğrendiğini aktaran Dologh, “Ancak denizden faydalanma sadece yüzme ile sınırlı olmamalıdır” dedi. Körfezin daha etkin kullanımı için önerilerini sıralayan Dologh, “Halkımızın deniz ulaştırması Üçkuyular-Bostanlı hattının doğusuna sıkıştırılmış durumda. Kullanılan mevcut iskele ve deniz aracı sayısının artırılması  ve genişletilmesi için çalışma yapılmasında fayda var. Ayrıca şehir merkezine gelen araçların trafiğe girmemesi için iskele çevrelerinde otoparklar tesis edilmeli” diye konuştu.

  Pasaport Rıhtımı öncelikli olmak üzere Bayraklı sahil şeridinde veya Karşıyaka-Bostanlı sahil şeridinde yat yanaşma yeri veya marina tesis edilmesi gerektiğini de dile getiren Dologh, yüzme başta olmak üzere denizcilik sporlarına destek istedi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı