Ege Haberleri

EGE

  Körfez’de son viraj

  İZMİR, (DHA)
  13.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 12.08.2012 - 15:57

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Körfez’in yeniden tasarlanmasını hedefleyen planı hayata geçirecek son adımı da attı. Koordinasyon Komitesi ile Çalışma Grubu, çıkılacak ihaleler için hazırlıklara başladı.

   

  “İzmirlilerin Denizle İlişkisini Güçlendirmekte Uygulanacak Tasarım Stratejisi Planı” adı verilen çalışmanın hayata geçirilmesi yönünde önemli dönüm noktalarından biri daha aşıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin Mavişehir’den İnciraltı’na kadar uzanan kıyı şeridinin yeniden tasarlanması ve İzmirlilerin denizle buluşması amacıyla Türkiye’nin önde gelen mimar ve tasarımcılarının oluşturduğu yaklaşık 100 kişilik ekibe hazırlattığı projenin uygulanması amacıyla Koordinasyon Komitesi ile Çalışma Grubu oluşturuldu. Başkan Aziz Kocaoğlu ve proje ekibinin liderliğini yapan Prof. Dr. İlhan Tekeli’nin de katıldığı toplantıda projenin son rötuşları ve uygulama aşamasındaki görev dağılımı yapıldı. Oluşturulan Koordinasyon Komitesi’nde Büyükşehir’in yatırımcı birimlerinin yöneticilerinin yer alması öngörüldü. 

  Körfez’de son viraj

  Çalışmalar en kısa sürede başlayacak
  Prof. Dr. İlhan Tekeli: İzmirlilerin düşüncesini hayata geçiren bir proje yürütüyoruz. Bu da uzun bir çalışma süreci gerektiriyor. Gelinen nokta tasarım aşamasının hemen hemen sonu. Bundan sonra artık uygulamaya geçilecek, ayrıntılı tasarımlar ve ihaleler yapılacak, İzmirli de bunun içinde yaşamaya başlayacak. Belediyenin kendi denetiminde olan alanlardaki çalışmalar hemen uygulamaya geçecek. Ama bazı alanlar için izin almak gerekiyor.

  2013’te belli yerleri beğeniye sunacağız
  Başkan Aziz Kocaoğlu: Bütün bölgelerin durumunu değerlendiriyoruz. Öne çıkan bazı yerler var. En kısa zamanda nereden başlayacağımız netleşecek. Tabii bu uzun erimli bir süreç ama çok önemli bir bölümünü geçtik. Bundan sonra projelerde son kararın verilip hemen teknik şartnamelerin hazırlanması ve ihaleye çıkılması kalıyor. Umuyoruz 2013’te belli noktaları vatandaşlarımızın beğenisine sunarız.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı