KOCAELİ HABERLERİ

Körfez’de Çevreye Bırakılan Molozlar Toplanıyor

IHA
27.02.2015 - 18:22Son Güncelleme :

KÖRFEZ BELEDİYESİ, İLÇE SINIRLARI VE MÜCAVİR ALANLAR İÇERİSİNDE EV VE İŞ YERLERİNDE YAPILAN TADİLAT ÇALIŞMALARI SONRASINDA OLUŞAN MOLOZ ATIKLARINI BIRAKILAN NOKTALARDAN TOPLUYOR.

IHA

Körfez Belediyesi, ilçe sınırları ve mücavir alanlar içerisinde ev ve iş yerlerinde yapılan tadilat çalışmaları sonrasında oluşan moloz atıklarını bırakılan noktalardan topluyor.
Çevre kirliliğine yönelik çalışmaları büyük dikkat çeken Körfez Belediyesi, çevreye bırakılan zararlı atıkları toplayarak atık getirme merkezine bırakıyor. Körfez’de inşaatlardan çıkan molozlar ve kış aylarında sobalardan çıkan küllerin oluşturduğu atıklar önemli derece kentsel kirliliğe neden oluyor. Körfez Belediyesi bünyesinde oluşturulan ekipler vasıtasıyla, moloz ve kül atıklarının toplanması hizmetini vatandaşa sunuyor. Körfez Belediyesi ekipleri vatandaşların başvuruları dikkate alarak, JCB kepçe ve kamyon ile molozlar ve külleri topluyor. Ayrıca, kentin belli bölgelerine bırakılan bu tür atıklar belediye ekipleri tarafından periyodik olarak toplanarak, halkın yaşam alanlarında kirliliğin en aza indirilmesi konusunda Körfez Belediyesi ekipleri çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor.
Her gün çöplerin toplandığı konteynerler sıkı bir temizlikten geçiriliyor. Çöp arabası tarafından içindeki çöp alınan konteynerler periyodik olarak yıkama araçları tarafından alınıyor. Ardından konteynerler basınçlı ve ilaçlı suyla temizlendikten sonra yerine bırakılıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Körfez’de Çevreye Bırakılan Molozlar Toplanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 18 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Körfez’de Çevreye Bırakılan Molozlar Toplanıyor haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı