Kore’nin LS traktörü ’Anadolu’yla Türkiye’de

Hürriyet Haber
24 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 23 Ekim 2007 - 21:37

Anadolu Grubu şirketlerinden Anadolu Motor, Güney Koreli LG Grup ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, LS traktörlerini, Ocak 2008’den itibaren Türkiye’de satışa sunacak.

Anadolu Motor Genel Müdürü Işık Gürbüz, tarımsal mekanizasyonla ilgilerinin 35 yıllık geçmişe dayandığını ifade ederek, Türkiye distribütörü oldukları İtalyan Lombardini motorlarının tarımda çok geniş uygulamalarının hali hazırda da devam ettiğini, yine Türkiye distribütörü oldukları Honda tarım alet ve ekipmanlarının tarım ve bahçecilikte kullanıldığını belirtti.

İTÜ’DE MOTOR ARAYIŞI: Tarımsal mekanizasyon alanında büyüme stratejileri gereğince, İstanbul Teknik Üniversitesiyle beraber yeni motorlar için yoğun bir Ar-Ge faaliyeti yürüttüklerini dile getirerek, "Ülkemizin geleceği, kaliteli endüstri malı üretimine bağlı olduğundan, üretim kapasite ve kalitesinin artırılması için gerekli yatırımları yoğun şekilde yapıyoruz" dedi. Gürbüz, ürettikleri motorları, tarım ve inşaat makineleri ve jeneratörleri 30’dan fazla ülkeye ihraç ettiklerini ve Kia Motor’un kazancının yüzde 25’ini ihracattan kazandıklarını söyledi.

2005’TEN BERİ: Sürekli gelişen tarımsal mekanizasyon konusunda ileri gitmek, tecrübe ve birikimi bu alanda yapacakları yeni yatırımlarda kullanmak üzere traktör distribütörlüğü işine girdiklerini kaydeden Gürbüz, 2005 yılından beri temasta oldukları LS firmasının, Türkiye ve KKTC distribütörlüğünü aldıklarını, anlaşmayı da 30 Ağustos 2007’de Güney Kore’de imzaladıklarını bildirdi. Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Kamil Eser, Anadolu Grubu’nun yaklaşık 4 milyar YTL’lik cirosu, 7 milyar YTL’lik aktif büyüklüğüne kavuştuğunda, otomotivin bundaki payının yaklaşık 1 milyar YTL’ye yakın olduğunu bilirdi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı