Kordsa’nın Liderleri Global Liderlik Zirvesi’nde buluştu

Hürriyet Haber
31 Ocak 2012 - 11:12Son Güncelleme : 31 Ocak 2012 - 11:12

Kordsa Global’in dünya çapındaki tüm fabrikalarından üst düzey yöneticilerin biraraya geldiği “Global Liderlik Zirvesi” İstanbul’da gerçekleşti.

Kordsa Global’in ABD, Almanya, Arjantin, Brezilya, Çin, Endonezya, Mısır, Tayland ve Türkiye’deki şirketlerinden katılan 70’i aşkın katılımcı, Şirketin 2011 yılı sonuçlarını değerlendirirken, 2012 yılına dair iş planlarını da gözden geçirdi.

Şirketin, bu yılki zirve teması geçen yılın son çeyreğinde yenilediği kurum vizyonu oldu. “Sürdürülebilir büyüme için katma değeri yüksek iş alanlarında çevik Kordsa Global” olarak tazelenen şirketin vizyonu, özellikle 2012 yılında da beklenen, değişken pazar koşullarına şirketin daha hızlı ve etkili bir şekilde adapte olmasını hedefliyor.

Toplantıda konuşan Kordsa Global CEO’su Hakan Tiftik “Kordsa Global hizmet ettiği endüstriyel iplik ve kord bezi sektörünün lideri konumunda global bir oyuncu, bu nedenle dünya çapında bulunan tüm işletmelerimizin bulundukları pazar koşullarıyla beraber global dünya piyasalarına, hammadde ve pazar talebi gibi değişkenlere hızlı ve etkili bir şekilde adapte olması gerekiyor. Bunun yanı sıra şirketimiz tüm paydaşları nezdinde daha fazla katma değer yaratarak, karlı büyümesini sürdürmek istiyor” dedi.

Tiftik, 2012 yılı dünya piyasalarına ilişkin öngörülerine dair görüşlerini ise, özellikle Avrupa’da ülkelerin artan borç yükü nedeniyle tüketicilerde oluşan bir tedirginlik gözlemlediklerini, ancak şu ana kadar 2012 yılı için bulundukları sektörde herhangi bir daralma sinyali almadıklarını belirtti.

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı