İSTANBUL HABERLERİ

Kordsa 2017’ye büyüme trendi ile başladı

DHA
02.05.2017 - 12:19Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 2 Mayıs (DHA) - ABD’deki tesis yatırımı ile 2017 yılına başlayan Kordsa'nın ilk çeyrek net kârı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31, aynı dönemde operasyonel kârlılığı da yüzde 50 yükseldi.

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, 2017’nin ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Kordsa'nın ilk çeyrekte cirosu bir önceki çeyreğe göre yüzde 25, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29 yükseldi.

Doğru pazar ve üretim stratejileriyle desteklenen sonuçlar, ciro artışının da ötesinde, tüm karlılık göstergelerine yüksek katkı sağladı. Güçlendirme lideri Kordsa, güçlendirme pazarındaki güçlü konumunu 2017 yılı ilk çeyrekte aldığı önemli adımlarla destekledi.

Kordsa ilk çeyrekte Amerika pazarındaki liderliğini destekleme hedefiyle ABD’de yeni bir yatırım yaparken, kompozit ve inşaat güçlendirme pazarlarında yeni projelerle büyümesini ivmelendirdi.

Toplam satışlarını geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 29, bir önceki çeyreğe göre ise yüzde 25 artırdı. Kordsa, ilk çeyrekte 74.3 milyon lira net kâr elde etti.

Kordsa CEO’su Ali Çalışkan, ilk çeyrekte elde ettikleri başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hedeflerinin “Yaşamı Güçlendiriyoruz” vizyonuyla ilerlemek olduğunu belirten Çalışkan şunları söyledi:

“Ulusal ve global piyasalar tarafından öngörülen yavaş iyileşme trendlerine rağmen, Kordsa 2017 yılı ilk çeyreğini istikrarlı büyüme trendi ile tamamladı. Yıla ABD tesislerimizdeki mevcut varlığımızı destekleyerek başladık. Invista’dan satın aldığımız tesisle Amerika’daki üretim gücümüzü ve müşteri çeşitliliğimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz. Geliştirdiğimiz yeni reçine teknolojisi ile 9 dakika olan kürlenme süresi, 3 dakikaya indi ve üretilen kompozit malzemenin yüzey kalitesi iyileşti. Başka bir deyişle sektöre hız ve verimlilik kazandırdık. Hedefimiz teknolojik yetkinliğimiz ve güçlendirme pazarından gelen pazar dağılımımız ile Kordsa’nın kompozit teknolojilerinde Avrupa’daki pazar payını büyütmeyi hedefliyoruz. Bugün görüştüğümüz 40 müşteriden 30’u ile numune sürecindeyiz. Kompozit güçlendirme alanında ciromuzu 70 milyon ABD dolarına ulaştırmayı hedefliyoruz. Kordsa olarak uzun dönemde yaşamı güçlendirme hedefiyle Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar geniş bir coğrafyada teknolojilerimizle tüm paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz.” (Fotoğraf)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Kordsa 2017’ye büyüme trendi ile başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kordsa 2017’ye büyüme trendi ile başladı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  13 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:57
  • Guneş
   07:42
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:37
  • Akşam
   17:56
  • Yatsı
   19:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı