Ege Haberleri

  Kordon ışıl ışıl

  Mehmet KURT İZMİR (DHA)
  29.09.2014 - 01:07 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, zaman zaman yeterli aydıntlatılmadığı ve bazı bölgelerin karanlık kaldığı şikayetleri üzerine Kordon'daki aydınlatma direklerinin sayısını arttırdı. Uygulamayla daha aydınlık bir görünüm kazanan Kordon'da, direklerin üzerine 9 Eylül, 29 Ekim ve Yılbaşı kutlamaları gibi etkinliklerinde yapılan farklı süslemeler de dikkat çekmeye başladı.


  İzmir'in prestij bölgelerinde biri olan Kordon'daki aydınlatma şikayetlerini dikkate alan Büyükşehir Belediyesi, son üç ay içinde yaptığı uygulamalarla Kordon'un daha aydınlık olmasını sağladı. Fen İşleri Dairesi'nin yaptığı çalışmalar sonucu önce tam aydınlanmayan bölgeler tespit edildi. Daha sonra 112 yeni aydınlatma direğiyle, Kordon'da direk sayısı 400'den 512'ye çıkarıldı. Pasaport bölgesine de 36 ek direk yerleştiidi. Toplam 300 bin TL harcandığı belirtilen çalışmayla Kordon daha aydınlık hale getirildi.
  Öte yandan 9 Eylül, 29 ekim ve yılbaşlarında ayrı ayrı süslenen aydınlatma direkleri bu uygulamayla daha da dikkat çekti. Değişik renklerin kullanıldığı süsleme amaçlı aydınlatmanın kalıcı olacağını sanan İzmirlilerden bazıları bunun "rüküş" olduğunu savunurken bazıları da beğendi. Belediye yekkilileri ise bu ışıklı süsmenin 9 Eylül için yapıldığını, 29 Ekim için farklı, yılbaşı için farklı kompozisyonlar yaratılacağını açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı