Ege Haberleri

EGE

  Kordon’da çiğdem kabusu

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  03.10.2015 - 11:12 | Son Güncelleme: 03.10.2015 - 11:12

  İZMİR’in simge mekanlarından Birinci Kordon’da büyük emek verilerek serilen çimler, başta çekirdek ve midye kabukları olmak üzere, üzerlerine atılan çöpler nedeniyle kuruyor.

  Birinci Kordon’a canlılık katıp, halka daha geniş kullanım alanları sunmak için Alsancak Vapur İskelesi önünden başlayan çalışmalar kapsamında, Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan bölgedeki 53 bin metrekarelik alan, üzerine basmaya dayanıklı çimle kaplandı. Tüm Kordon boyunda, yeşil bir kuşak oluştu. Çalışmalar rulo çim serme makinesi ve çok sayıda işçi tarafından gerçekleştirildi. Ancak çim kökleri gelişmeden düzenlenen etkinlikler sırasında üzerlerine basılması nedeniyle büyük bölümü zarar gördü, buralara yeniden hazır çim döşendi. Bunca çabaya rağmen, üzerlerine atılan ve temizlenmesi zor olan çekirdek ve midye kabukları başta olmak üzere çöpler nedeniyle çimler yeniden zarar gördü.

  Kordon’da çiğdem kabusu

  İzmirliler, kentin simge yerlerinden Birinci Kordon’un kirletilmemesi için daha radikal kararlar alınmasını, denetimlerin artırılmasını istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı