Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kördöğüşü

Adı büyük, basketbolu düşük, ama heyecan fırtınası şeklinde geçen G.Saray-F.Bahçe maçını, son saniyede sarı kırmızılılar kazandı.

İki takımın yabancılarını toplasanız bir tane iyi yabancı çıkaramayacağınız karşılaşmada, basketbol namına hiçbir şey yoktu. İki taraf da eline geçen her topu rakibin potasına atmak için aceleci, darmadağınık bir görüntü çizdi.

F.Bahçe ilk üç periyotta devamlı öndeydi. Sarı lacivertli takımda Rasim, Umut Tınay ve Umut Yenice, Türk basketbolu için önemli sinyaller verdi. Umut Yenice'nin 5 numaralı pozisyonda 14 sayı, 13 ribaundluk performansı, Rasim'in 12 sayı, 9 ribaundluk oyunu Umut Tınay'ın da takımına 13 sayılık katkısı, galibiyeti getiremedi.

Mükemmel savunma

İlk üç periyotta ezik bir oyun ortaya koyan G.Saray, Antrenör Halil Üner'in son periyotta uygulattığı alan savunması sayesinde maçın ibresini lehine çevirdi. Sarı kırmızılı oyuncular alan savunmasını çok iyi yapıp, rakiplerine kolay sayı şansı vermeyince, bu periyotta 19-6 gibi müthiş bir üstünlük sağladılar. Son dakikasına berabere girilen maçın kritik anında hata yapan F.Bahçe, rakibine bir basketle yenildi.

Tribünlerde çıkan kavgalar da maça yakışmadı. Hatta G.Saray tribünlerinde yakılan meşale, sporcularımızın sağlığı açısından çok tehlikeliydi. Bu maçta büyük olaylar çıkmadıysa, güvenlik kuvvetlerinin mükemmel organizasyonu sayesinde diye düşünüyorum .
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI