« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Koray Beşiktaş'ta

Beşiktaş, Çaykur Rizesporlu futbolcu M.Koray Avcı ile 3.5 yıllık sözleşme imzaladı. Koray, “Çok heyecanlı ve gururluyum. Sevdiğim bir teknik adam ve sevdiğim arkadaşlarımın arasına geldiğim için mutluyum” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Koray, BJK Nevzat Demir Tesisleri Basın Merkezi'nde düzenlenen, kulüp genel sekreteri Kenan Öner ve yönetim kurulu üyesi Hüseyin Yücel'in de yer aldığı törende, kendisini 3.5 yıllığına siyah-beyazlı formaya bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Koray, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, Beşiktaş gibi büyük bir camiaya geldiği için mutlu olduğunu belirterek, “Çok heyecanlı ve gururluyum. İnşallah takımımın başarısında benim de katkım olur. Sevdiğim bir teknik adam ve sevdiğim arkadaşlarımın arasına geldiğim için mutluyum” diye konuştu.

Genel sekreter Kenan Öner ise Koray'ın Beşiktaş'a uzun yıllar hizmet edeceğine inandıklarını ifade ederek, “Koray'ı Rıza Çalımbay da çok arzu ediyordu. Takımımıza katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Öner, bu transfer için Çaykur Rizespor Kulübü'ne bonservis bedeli olarak 600 bin dolar ödeyeceklerini söyledi.

Çaykur Rizesporlu bir diğer oyuncu Kürşat ile gelecek sezon için  anlaşıp anlaşmadıklarının sorulması üzerine Öner, “Biz SPK'ya bağlı bir kulübüz. Bu konuda şimdi birşey söyleyemem. Sezon sonunda herşey belli olur” dedi.

Bu arada Koray, imza töreni sonrası Beşiktaş'ta giyeceği 41 numaralı formayla basın mensuplarına poz vrdi.

Çok yönlü bir oyuncu

Rıza Çalımbay, Koray'ın transfer edilmesine çok sevindiğini belirterek, "Koray, hem defansta, hem orta sahada oynayabilen çok yönlü bir oyuncu. Üstelik yaşı da genç. Uzun yıllar Beşiktaş'a başarıyla hizmet edeceğine inanıyorum" dedi. Çalımbay, Çaykur Rizespor defansının en önemli isimleri Kürşat'ı da almak istediklerini sözlerine ekledi.

Güney Amerika seferi

Öte yandan, önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş yönetimi, kulüp bünyesinde oluşturulan futbolcu tarama ekibini Brezilya ve Arjantin'e gönderdi. Asbaşkan Kıvanç Oktay, yeni sezon için süper transferler yapacaklarını iddia ederek, "Sezon sonunda 3 yabancı oyuncu ile yollarımızı ayırıp, daha iyi futbolcular alacağız. Ekibimiz Güney Amerika’yı inceleyerek, dünya çapında yetenekleri Beşiktaş'a kazandıracak" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz