« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Koray Beşiktaş'ta

Başkan Demirören, Karadeniz kulübünün başkanı Cengiz ile görüşerek, tecrübeli futbolcunun transferini bitirdi. Koray bugün saat 10.00’da kendisini 3.5 yıllığına siyah beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzalayacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Yönetim Kurulu, Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın ısrarla istediği Çaykur Rizesporlu Koray Avcı'nın transferini bitirdi. Başkan Yıldırım Demirören, dün yeşil mavili kulübün başkanı Ekrem Cengiz ile BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir araya gelerek, tecrübeli futbolcunun bonservis ücretini görüştü. Yapılan pazarlık sonrasında taraflar anlaşma sağlayınca, Koray tesislere çağrıldı. Tecrübeli oyuncunun iki başkanla görüşmesinin ardından transfer kesinleşti. Koray'ın, bugün saat 10.00'de BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde 3.5 yıllık sözleşme imzalayacağı bildirildi.

Çok yönlü bir oyuncu

Rıza Çalımbay, Koray
'ın transfer edilmesine çok sevindiğini belirterek, "Koray, hem defansta, hem orta sahada oynayabilen çok yönlü bir oyuncu. Üstelik yaşı da genç. Uzun yıllar Beşiktaş'a başarıyla hizmet edeceğine inanıyorum" dedi. Çalımbay, Çaykur Rizespor defansının en önemli isimleri Kürşat'ı da almak istediklerini sözlerine ekledi.

Güney Amerika seferi

Öte yandan, önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş yönetimi, kulüp bünyesinde oluşturulan futbolcu tarama ekibini Brezilya ve Arjantin'e gönderdi. AsbaşkanKıvanç Oktay, yeni sezon için süper transferler yapacaklarını iddia ederek, "Sezon sonunda 3 yabancı oyuncu ile yollarımızı ayırıp, daha iyi futbolcular alacağız. Ekibimiz Güney Amerika’yı inceleyerek, dünya çapında yetenekleri Beşiktaş'a kazandıracak" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz