Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Koray Aydın soruşturmasına erteleme

  Hürriyet Haber
  27.11.2001 - 16:09 | Son Güncelleme: 27.11.2001 - 16:09

  İktidar partileri, AK Parti tarafından Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın hakkında verilen soruşturma önergesinin bu hafta görüşülmemesi konusunda anlaşmaya vardı.

  MHP`nin, ``soruşturma önergesi görüşülmesinin ertelenmesi`` yönündeki isteğine olumlu yaklaşan DSP ve ANAP, görüşmenin ileri bir tarihte yapılması için anlaştı. Aydın hakkındaki soruşturma önergesinin Anayasa gereği 1 ay içinde görüşülmesi zorunluluğu nedeniyle görüşmenin 9 Aralık 2001 tarihine kadar yapılması gerekiyor.İktidar ortaklarının, soruşturma önergesinin bütçe görüşmeleri sürerken ele alınması konusunda anlaşmaya vardığı öğrenildi.

  TBMM Genel Kurulu yarın ``Medeni Kanun`nun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkındaki Kanun Tasarısı``, Perşembe günü ise oda ve borsalara borcu olanlara af getiren yasa tasarısı ile zaman kalması halinde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından bir kez daha görüşülmek üzere TBMM`ye gönderilen Tütün Yasa Tasarısını ele alacak.

  Bu arada, AK Parti Grubu`nun isteği üzerine Koray Aydın hakkındaki soruşturma önergesinin görüşülme gününü belirlemek amacıyla Danışma Kurulu yarın toplanacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı