Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Koray Aydın komisyonu toplanamadı

  Hürriyet Haber
  08 Aralık 2001 - 12:54Son Güncelleme : 08 Aralık 2001 - 12:54

  Eski bakan Aydın hakkındaki Meclis Soruşturma Komisyonu`nda çoğunluk sağlanamayınca görev bölümü yapılamadı. Çoğunluğun sağlanamasına ise milletvekillerinin seçim bölgelerindeki iftar yemeklerine katılmaları gösterildi.

  Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın hakkındaki Soruşturma Komisyonu, TBMM Genel Kurulu`nda dün yapılan kura çekimi sonucunda oluşturuldu. 15 üyeli Komisyon`un bugün toplanıp görev bölümü yapması bekleniyordu, ancak toplantıda çoğunluk sağlanamadı.

  DYP Denizli Milletvekili ve Komisyon Üyesi Mustafa Kemal Aykurt, üyelerin dün gece belirlendiğini, bu nedenle bazı üyelerin toplantıdanhaberdar edilemediğini söyledi. Toplantıya 7 milletvekilinin katıldığını bildiren Aykurt, TBMM Başkanlığı`nın çağrısı üzerine önümüzdeki günlerde toplanıp görev bölümü yaparak, çalışmalara başlayacaklarını bildirdi.

  MHP Denizli Milletvekili ve Komisyon Üyesi Salih Erbeyin ise Komisyon`a üye olan bazı milletvekillerinin seçim bölgelerindeki iftar yemeklerine katıldıklarını, bazılarının da yurtdışı programları bulunduğunu; çoğunluğun bu nedenle sağlanamadığını söyledi. Erbeyin, TBMM Başkanlığı`nın ikinci bir çağrısıyla pazartesi ya da salı günü toplanarak görev bölümü yapacaklarını kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı