Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kör olan kadın terk edildi

  Hürriyet Haber
  18 Ekim 2007 - 12:44Son Güncelleme : 18 Ekim 2007 - 10:01

  Iğdır'da geçirdiği hastalık sonucu kör olan ve kocası tarafından terk edilen kadın, yetkililerden yardım bekliyor.

  Iğdır'ın merkeze bağlı Konaklı Mahallesi'nde kızı ve annesi ile yaşayan Yıldız Küdüs (24) tedavi olmak istiyor. Maddi durumu iyi olmayan Küdüs, yetkililerden ve hayırseverlerden destek bekliyor.

  Küdüs, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 yıl önce yakalandığı Behçet Sendromu nedeniyle kör olduğunu belirtti.

  Kör olmasından dolayı kocasının kendisini terk ettiğini ifade eden Küdüs, “gözlerim görmemeye başladıktan sonra kocam beni annemin evine gönderdi, ardından boşanma davası açtı, şimdi de bir kadınla yeniden evlendi; bana da nafaka vermiyor” diye konuştu.

  2 çocuğu ile birlikte annesinin yanına yerleştiğini ifade eden Küdüs, “oğlum Ömer ve kızım Makbule ile annemin evinde kalmaya başladık. Ancak maddi açıdan sıkıntı yaşadığımız için oğlumu babasının yanına göndermek zorunda kaldım. Iğdır Valiliği'nden aldığımız yardımlarla geçinmeye çalışıyoruz. Evimizin de durumu çok kötü. Tek odalı evimizin camları da kırık. Önümüz kış. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.
  Tek isteğinin gözlerini tedavi ettirmek olduğunu anlatan Küdüs, şöyle konuştu:

  “Yakalandığım hastalığın ardından tedavi olamadım. Bu nedenle gözlerim yavaş yavaş görme yeteneğini kaybetti. 3 yıldır görmüyorum. Tek isteğim tedavi olabilmek. Eğer tedavi edilip gözlerim yeniden görmeye başlarsa çalışabilirim. Böylece anneme ve kızıma destek olur daha iyi bir yaşam sağlayabilirim. Yetkililerden ve hayırseverlerden beni tedavi ettirmelerini istiyorum.”

  Annesi Nebile Küdüs ise “çok zor durumdayız. Kızımın gözünü açtıranın kulu, kölesi olurum” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı