« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kör dövüşü Efes'in:56-53

İki takım da skor üretmekte büyük sıkıntı çekti. Devre 22-22 bitti. Efes Pilsen, 42-29’luk ribaunt zaafiyeti ve Popovic’in sakatlığına rağmen, savunmadaki sert oyunuyla sonuca gitti.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
EFES Pilsen, Banvit’ten rövanşı aldı: 56-53. Lacivert beyazlılar Euroleague’de Cibona’ya yenilip grup birinciliğini kaptırınca, Banvitspor önünde moralsiz ve yorgun gözüktü. Kaya’nın maçın başındaki sakatlığı ilk yarının sonuna doğru Popovic’in dizindeki problem sonucu sahayı terketmesi, top kayıpları ve ribauntta 42-29’luk Banvit üstünlüğü Efes Pilsen’i çok zorladı. Ancak her zamanki sert savunmalarını maçın sonunda üst düzeyde uygulamaları, Ender’in Popovic’in sakatlığının ardından hücum ve savunmadaki üstün oyunu Efes Pilsen’e galibiyeti getirdi.

Banvitspor’un ise, 40 dakika boyunca uyguladığı değişken savunmalar ve oyunun hiçbir anında karşılaşmadan kopmaması mükemmeldi. 12 sayı ortalamayla oynayan Ersin’in sayı atamaması, Can ve Radosevic’in sayı gayretlerine hiçbir takım arkadaşının katılmaması, ribaunt üstünlüklerine karşın Efes’e yenilmelerine neden oldu.

Maça gelince... Her iki taraf da savunma ağırlıklı bir oyun ortaya koydu. Bu nedenle Efes ve Banvitli oyuncular sayı üretmekte zorlandılar. Karşılaşmanın ilk ve son periyodunda Banvit üstünlüğü vardı. Ancak ikinci ve üçüncü çeyreklerde Efes’in sert savunması, Banvit’in sayı bulmasını engelledi. Lacivert beyazlılar, Kaya ve Popovic’in sakatlıklarına rağmen rakibine üstünlük sağladılar.

Bu maçı Efes Pilsen’e kazandıran oyuncu Ender Aslan’dı. Oynadığı 30 dakikada 13 sayı, 3 ribaunt, 3 asist ve 3 top çalmayla takımını galibiyete taşıdı. Banvitspor’da ise, Can (15 sayı) ve Radosevic (16 sayı) gayretlerine rağmen takımlarına galibiyeti getiremediler.

SALON: Abdi İpekçi

HAKEMLER: Emin Moğulkoç (**), Zafer Yılmaz (**), Uğur Özen (**)

EFES PİLSEN: Popovic (**) 6, Mustafa (**) 5, Granger (**) 6, Kaya (**) 8, Prkacin (**) 4, Ender (***) 13, Domercant (**) 11, Kerem (**) 3, Cenk (*), Barış (*)

BANDIRMA BANVİT: Can (***) 15, Ersin (**), Radosevic (**) 16, Onur (**) 4, Cameron (**) 5, Petrov (*), Ufuk (**) 5, Önder (*) 4, Ümit (**) 4

1.PERİYOT: 7-14,

DEVRE: 22-22,

3.PERİYOT: 37-31

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler