Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Köprüyü kim güvenli hale getirecek

  ANKARA
  29 Aralık 2009 - 22:28Son Güncelleme : 29 Aralık 2009 - 03:32

  Kısa sürede birçok intiharın yaşandığı Boğaz köprüleri nasıl daha güvenli hale getirilebilir sorusu tartışılıyor.

  Önceki gün Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin ölümünün ardından açıklama yapan karayolları “Köprüde önlem alamayız” diyor.

  KARAYOLLARI Genel Müdürlüğü yetkilileri, son günlerde intiharlarla gündeme gelen Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden atlamayı zorlaştırıcı önlem almanın statik dengeyi bozabileceğini, bu yüzden de zor olduğunu söyledi. 1973’te açılan köprüde intihar edilmesini önlemek için ise şu tavsiyede bulundu: “Köprüye yapılacak artı şeyler rüzgârın köprü üstündeki etkisini de artırabilir. Burada intiharlara karşı önlemi emniyet yetkilileri alabilir.”
  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden atlayarak yaşamına son veren Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü yüksek lisans öğrencisi 30 yaşındaki Ali Hikmet Karayel’in cenazesi, İstanbul’da üniversitesinde düzenlenen törenin ardından Manisa’ya gönderildi.

  Bu kaçıncı ölüm

  Köprüde son bir yıl içinde Ali Hikmet Karayel en son olmak üzere, Sariye Küp ile Cemalettin Sarıkaya, Avrasya maratonu sırasında Yaşar Ölmez, ardında bir not bırakarak Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dicle Koğacıoğlu ve daha niceleri atlayarak hayatına son vermişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı