Gündem Haberleri

  Köprüyü geçenlere Beşiktaş'ta müdahale

  Ayşegül USTA - Çetin AYDIN / İSTANBUL
  01.06.2013 - 06:25 | Son Güncelleme:

  Protesto gösterileri Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Harbiye ve Beşiktaş'ta yoğunlaştı ve buralarda polisin müdahalesi daha sert oldu. Protestolar aralıksız sürerken saat 03.00 sıralarında sokağa çıkan kalabalık gruplar Bağdat Caddesi üzerinden Kadıköy'e, oradan da Taksim'e doğru yürüyüşe geçti. Gruplar 05.00 sıralarında D-100 karayolu İstanbul istikametini trafiğe kapattı. Gruplar köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş'ta sabah saat 07:00'de arbede yaşandı. Polis, gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Gerginlik hala devam ediyor.

  Gece saat 01.00 sıralarında Kurtuluş, Halkalı, Teşvikiye, Kartal ve Fulya başta olmak üzere İstanbul genelinde pek çok semtte protestoya destek eylemleri yapıldı.

  BEŞİKTAŞ'TA MÜDAHALE / FOTO GALERİ

  ANADOLU YAKASI'NDA TOPLANANLAR KÖPRÜ'YÜ YÜRÜYEREK GEÇTİLER, TAKSİM'E GİDİYORLAR / Foto Galeri 

  Öte yandan saat 03.00 sıralarında Bağdat Caddesi'nde bir araya gelen kalabalık bir grup, sloganlar eşliğinde Kadıköy'e doğru yürüyüşe geçti. Bağdat Caddesi'nde trafik durdu, araçlar yolları kesti. Yoldan geçmekte olan araçlar da kornalarla yürüyen protestoculara destek verdi.

  YABANCI AJANSLAR GEZİ’Yİ BÖYLE GÖRDÜ

  TAKSİM'DE YAŞANANLAR

  KÖPRÜYÜ YÜRÜYEREK GEÇTİLER

  Bu arada kalabalık bir grup eylemci de Taksim'e gitmek için Acıbadem üzerinden Avrupa yakası istikametine doğru yürüdü. Yürüyüşünü sürdüren kalabalık grup saat 05.00 sıralarında D-100 karayolu İstanbul istikametini trafiğe kapattı. Köprü üzerinde bekleyen grup bir süre sonra tekrar yürüyüşe geçti. Gruba CHP milletvekili Mahmut Tanal da destek verdi. Tanal, "Vatandaş haklı olarak yürüyor. Meydanlara biber gazı sıkan hükümete tepkilerini dile getiriyorlar" diye konuştu.

  Köprüyü geçenlere Beşiktaşta müdahale Köprüyü geçenlere Beşiktaşta müdahale Köprüyü geçenlere Beşiktaşta müdahale
  İzmir'de Gezi Parkı protestosu Antalya'dan 'Gezi' desteği Gezi'de renklerin kardeşliği

  BEŞİKTAŞ'TA GAZ BOMBALI MÜDAHALE

  Kadıköy'den aralarında Fenerbahçeli taraftarlarında bulunduğu bir grup Boğaziçi Köprüsü'nü geçerek Beşiktaş Meydanı'na gelirken polis müdahalesi ile karşılaştı. Polis, gaz bombası ve TOMA'lardan su sıkarak grubu dağıtmaya çalıştı. Gruptakilerden bazıları, polisin attığı biber gazından etkilendi.

  KÖPRÜYÜ GEÇENLERE BEŞİKTAŞ'TA MÜDAHALE /Hürriyet TV

  LOS ANGELES'TAN TAKSİM GEZİ PARKI EYLEMCİLERİNE DESTEK /HURRİYET TV

  Beşiktaş meydanında polis tarafından Taksim'e gitmesi engellenen grup Barbaros Bulvarına çekildi. Burada da sık sık polis müdahalesi ile karşılaşan grup saat 10.15 sıralarında dağıldı.

  Polisin çok kısa aralıklarla gaz bombası atarak müdahale etmesine vatandaşlardan yoğun tepki geldi. Vatandaşlar çevik kuvvet polisini alkışla protesto ettiler. Müdahale esnasında bazı eylemciler de göz altına alındı.  Bazı vatandaşlar eylemcilere destek vererek, "Bırakın park olarak kalsın ne olacak" derken bazı vatandaşlarda yol kenarındaki çiçekleri, ağaçları ve taşları söken eylemcilere, "Bunlar nasıl çevreci" diye tepki gösterdi.

  MANİSA ve AFYON'DA TAKSİM GEZİ PARKI EYLEMİ /HURRİYET TV

  AFYON'DA DESTEK YÜRÜYÜŞÜNE SERT MÜDAHALE / HURRİYET TV

  Grubun ön tarafında yer alan bazı kişilerin ellerinde büyük Türk bayrakları olduğu görüldü.

  SUYU BİTEN TOMA'YA SU TAKVİYESİ YAPILDI / Foto Galeri

  ŞOFÖR KAÇTI, BELEDİYE OTOBÜSÜ YOLDA KALDI

  Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda eylemciler ile polis arasında gerginlik devam ediyor. Yola barikat kuran eylemcilere, polis gaz bombası ile müdahale etti. Olayların arasında kalan özel halk otobüsü şoförü, aracını terk ederek kaçtı. Cadde otobüsün yolda bırakılması ve olaylar nedeniyle trafiğe kapandı. Eylemcilerin dağıtılmasının ardından barikat kaldırıldı yol tekrar trafiğe açıldı.

  EYLEMCİLERLE POLİS ARASINDA KALAN ŞOFÖR OTOBÜSÜ BIRAKIP KAÇTI / HÜRRİYET TV

  Müdahale sırasında eylemcilerin düşürdüğü Türk bayrağını bir Çevik Kuvvet polisinin yerden alarak dakikalarca elinde tutması dikkat çekti.

  Köprüyü geçenlere Beşiktaşta müdahale TAKSİM GAZİLERİ

  BEŞİKTAŞ’TA AMBULANS MÜDAHALENİN ORTASINDA KALDI

  Taksim Gezi Parkı protestosu nedeniyle Beşiktaş Barbaros bulvarına barikat kuran eylemcilere polis ekipleri biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Polis ekipleri kurulan barikatı kaldırmasına rağmen eylemciler tekrardan çöp kutuları ve taşlarla barikat kurdu. Müdahale sırasında hasta taşıyan ambulansın önüne geçen eylemciler bir süre ambulansın gitmesine izin vermedi. Daha sonra yolu açılmasından sonra ambulans hızla olay yerinden ayrıldı. Eylemcilerin yanından uzaklaşan ambulans şoförü, "Maskemizi aldılar" dedi.

  BEŞİKTAŞ'TA AMBULANS OLAYLARIN İÇİNDE KALDI / HURRİYET TV

  BEŞİKTAŞ'TA POLİS MÜDAHALESİ / HÜRRİYET TV

  KAMERAMANIN ZOR ANLARI

  Polisin eylemcilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahalesi sırasında gazeteciler de zor anlar yaşadı. Eylemcilere sıkılan tazyikli su bir kamerama geldi. Tazyikli suyla sersemleyen Fox tv kameramanı Ercan Canik’in yardımına arkadaşları koştu.

  BARBAROS BULVARI TRAFİĞE AÇILDI

  Sabah saatlerinde trafiğe kapatılan Barbaros Bulvarı tekrar trafiğe açıldı. Eylemciler ara sokaklara dağılırken polisin önlemi devam ediyor.

  TENCERE TAVALI EYLEM

  Gece evlerinden sokaklara inen vatandaşlar, Türk Bayraklarıyla yürüyerek Gezi Parkı protestosuna tencere ve tavaları birbirine vurarak destek verdi. Vatandaşlar eylemleri sırasında cep telefonları ile çektikleri görüntüleri basın ile paylaştı.

  Köprüyü geçenlere Beşiktaşta müdahale İZMİR VE ANKARA’DA GEZİ NÖBETİ

   

  BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NÜ TRAFİĞE KAPATTILAR

  KADIKÖY'DE PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ / Fotoğraflar: MELİKE KARAKARTAL

  TENCERELİ TAVALI PROTESTO   

  TAKSİM ŞANTİYESİ'NDEKİ TAHTALARI ATEŞE VERDİLERHARBİYE SAVAŞ ALANI GİBİ  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı