ANKARA HABERLERİ

Köprüye trafo çarptı

Hürriyet Haber
25.04.2017 - 16:07Son Güncelleme :

Trafo yüklü kamyon, 4.5 metre yüksekliğindeki Fatih Köprüsü’ne çarparak sıkıştı. Yola düşen beton parçaları nedeniyle Keçiören girişi bir süre ulaşıma kapandı. Sürücü, köprü yüksekliğinin 4.5 metreden az olduğunu ileri sürdü.

Hürriyet Haber

Keçiören istikametinde seyreden Hasan Meşecik yönetimindeki trafo yüklü 03 BM 794 plakalı kamyon, dün sabah saatlerinde Fatih Köprüsü’ne çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyon köprünün altına sıkıştı, taşıdığı trafonun üst kısmındaki beton bölüm ise zarar gördü. Kaza sonrası yola düşen beton yığınları, karayolunun Keçiören girişinin ulaşıma kapanmasına neden oldu. Sürücü Hasan Meşecik, Balıkesir’den yüklediği trafoyu Keçiören’e getirmek için güzergâh boyunca çok sayıda köprüden geçtiğini söyledi. Meşecik, çarptığı köprünün yüksekliğinin 4.5 metreden az olduğunu iddia etti. Kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, bir süre ulaşıma kapanan yol, sıkışan kamyonun çıkarılması ve yolun temizlenmesinin ardından yeniden açılabildi. AA

HÜRRİYET ANKARA UYARMIŞTI

Hürriyet Ankara, 7 Mart’ta “Dikkat 4.5 metre” manşetiyle köprülerde yaşanan kazalara dikkat çekmişti. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Karayolları yönetmeliğini hatırlatarak, “Üst geçit ve köprülerin yüksekliği standart 4.5 metrenin üzerinde olmalı. Ankara’da 200’ün üzerinde yaya üst geçidi ve 300 civarı köprümüz var. Hepsi de 4.8 ve 5 metre üstü” demişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Köprüye trafo çarptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köprüye trafo çarptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı