Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Köprüye ilk kazma

  Hürriyet Haber
  13 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 13 Eylül 2000 - 00:01

  Hürriyet Akdeniz 9 aydır gündemden düşürmedi

  Yapımı yılan hikayesine dönen üstgeçit sonunda start aldı. Açılış 18 Ekim'de

  AKDENİZ Üniversitesi ile Meltem Mahallesi'ni ayıran yola yapılması düşünülen köprüye sonunda start verildi. Hürriyet Akdeniz'in 9 aydır gündemden düşürmediği üstgeçit için sporsor firma Adopen Çağlar önceki gün ilk kazmayı vurdu. Birçok öğrencinin yaşamını yitirdiği üniversite önündeki karayoluna yapılacak üstgeçit, 18 Ekim'de hizmete açılacak.

  BİR ÖĞRENCİ ÖLDÜ

  Köprünün yapımını ilk kez gündeme, bir öğrencisini kazada kaybeden AÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Uçar getirdi. 9 ay önce meydana gelen olaydan sonra köprünün yamınını ATSO üstlenmiş, sponsor firma olarak da Adopen Plastik Çağlar seçilmişti. Ancak tam bu aşamada Karayolları ortaya çıkarak yapılacak üst geçide ilan asılmasına izin vermeyeceğini açıkladı.

  VALİ SORUNU ÇÖZDÜ

  Bu gelişme üzerine ADOPEN-Çağlar Plastik de sponsorluktan vazgeçti. Vali Dokuzoğlu'nun devreye girmesiyle sorun çözüldü. Büyükşehir Belediyesi köprünün bakımını üstlendi, Karayolları da sponsorun reklamına izin verdi. Karar geçtiğimiz günlerde imzalandı ve 60 milyara malolacak 95 metre uzunluğunda ve 2.40 metre yüksekliğindeki köprüye ilk kazma vuruldu.

  TEŞEKKÜRLER HEPİNİZE

  YAŞAR UÇAR: Köprünün yapımı için eyleme bile gidebileceğini açıklayan Prof. Dr. Yaşar Uçar, ‘‘Köprü yapılmazsa cübbemi giyer, öğrencilerimle birlikte yürürüm’’ demişti.

  TUNAY ALTINPINAR: ATSO Başkanı Tunay Altınpınar, köprüye en çok emek verenlerden biri. 'Köprü krizi' ortaya çıktığı ilk gün, ‘‘Bu üstgeçidi sponsor bulup yaptıracağım. Bu benim namus sözümdür’’ dedi.

  ADEM SAK: Başkan Altınpınar'ın Hürriyet Akdeniz'de yayınlanan ‘‘Köprüye spornsor arıyorum’’ çağrısı üzerine Adem Sak, ‘‘Bu üstgeçidin yapımını üstleniyorum. Devletten bir kuruş almadan yaptıracağım’’ diye söz verdi ve temelini attı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı