Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Köprüden atlamak isteyen genci polis kurtardı

  Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA)
  09 Temmuz 2007 - 15:23Son Güncelleme : 09 Temmuz 2007 - 15:23

  ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde, Dicle Nehir üzerindeki köprün korkulukların çıkıp intihar etmek isteyen 25 yaşındaki Ahmet Oktay, çevresindekilerden yanına yaklaşmamalarını istedi. Olay yerinden geçerken kalabalığı gören Kaymakam Gökhan Azcan ve diğer yetkililer, Ahmet Oktay'ı ikna etmeye çabalarken, polisler bir anlık dalgınlığından faydalandıkları genci yakalayıp yukarı çekti.

  Cizre'de servis şoförlüğü yapan Ahmet Oktay, henüz bilinmeyen bir nedenle Dicle Nehir üzerindeki Cizre Köprüsü üzerine çıkıp intihar girişiminde bulundu. Köprünün korkulukların çıkıp kendisini aşağıya atmak isteyen Oktay'ı görenler durumu polise bildirdi. Köprü korkuluklarına tutunan ve ağlayan Ahmet Oktay'ı bu kararından döndürmek için polis memurları dakikalarca dil döktü. İkna olmayan Ahmet Oktay, çevresindekilere “Yanıma yaklaşırsanız kendimi atarım” diye bağırdı.

  Olay yerinden geçerken kalabalığı gören Cizre Kaymakamı Gökhan Azcan ve diğer yetkililer Ahmet Oktay'ı teselli ederek biraz sakinleştirmeye çalıştı. Cizre Kaymakamı ve diğer yetkililerin ısrarına rağmen bir saat boyunca köprüden inmeyen gencin dalgınlığından yararlanan güvenlik güçleri, Oktay'ı kolundan yakalayarak yukarı çekip intihar etmesini önledi. Kurtarılan Ahmet Oktay ifadesi alınmak üzere Şehit Murat Akançay Polis Merkezi'ne götürüldü. Karayolu bir saat trafiğe kapatıldıktan sonra yeniden açılırken polis, Oktay'la ilgili soruşturma başlattı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı