Köprüde risk oluştu, kontrolsüz girişlerin engellenmesi lazım

Ahmet CAN
20.09.2013 - 12:34 | Son Güncelleme:

İstanbul Anadolu Yakası’nda döküm alanı bulamadıkları gerekçesiyle 2 bin hafriyatçının gerçekleştirdiği eylem hakkında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan açıklama geldi. Hafriyat kamyonlarının geçişi sırasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde risk oluştuğunu söyleyen Bakan Yıldırım, salınımın sınırlar içerisinde olduğunu belirtti.

Bakan Yıldırım şu şekilde konuştu: "Hafriyat kamyonlarının gelişigüzel yarış arabası gibi köprüye girmesi ve tamamının ağır araç olması ciddi risk oluşturur. Dün yaşanan olay bunlardan birisidir. Salınım sınırlar içerisinde olmuştur. Kısa sürmüştür. Ama bu bize bir işaret vermiştir. Kontrolsüz girişlerin engellenmesi lazım. Protesto demokratik bir haktır. Ama başkalarının hayatını riske sokmak haksızlıktır."

TRAFİĞİ FELÇ EDEN KAMYONCU EYLEMİNDEN KARELER

FSM KÖPRÜSÜ BEŞİK GİBİ SALLANDI

KAMYONLAR TRAFİĞİ FELÇ ETTİ

Döküm alanı Şile'ye taşındı

Sorunları belediye başkanı ve valiyle görüştüğünü kaydeden Bakan Yıldırım, "Dökümlerin Avrupa Yakası'na dökülmesi doğru bir talep değil. Yaptıkları işin gereği hem maliyetleri arttıracak hem de trafiği tıkayacak. Bu uygulamadan vazgeçildi. Şile tarafında geçici bir yer ayarlandı. Uzun vadede Çevre ve Orman Bakanlığı ile bir çalışma yapılacak" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'DAKİ KAMYONCULARIN EYLEMİ "KONVOY" FİLMİNİ AKILLARA GETİRDİ / HÜRRİYET TV

ONLARCA KAMYON FSM'YE İLERLİYOR

acan@hurriyet.com.tr

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı