Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Köprü, kamyon geçerken çöktü

  H.Hakan KABAHASANOĞLU/ KEŞAP(Giresun), (DHA)
  03 Ağustos 2009 - 17:48Son Güncelleme : 03 Ağustos 2009 - 17:48

  GİRESUN'un Keşap İlçesi'nde selden zarar gören köprü üzerinden kamyon geçtiği sırada çöktü. Sürücünün hafif yaralandığı olayda yol trafiğe kapandı.

  Olay bugün saat 15.00 sıralarında Gönüllü Köyü'nde meydana geldi. Yapımı devam eden bir inşaata hazır beton götüren Atilla Yılmaz yönetimindeki 28 K 0664 plakalı kamyon, Yolağzı Deresi üzerindeki köprüden geçmek istedi. Kamyon geçerken köprü çöktü. Köprü, üzerindeki kamyonla birlikte dereye çökerken sürücü Atilla Yılmaz, hafif yaralı olarak kurtuldu. Kılıçlı ile Yolağzı köyünü birbirine bağlayan ve yörede ‘Çıt Köprü' olarak bilinen Armelit Dağı yolu üzerindeki köprünın, geçen hafta bölgedeki selden zarar gördüğü ve orta ayağının yıkıldığı belirtildi.

  Köylülerden Behzat Akilpınar, ağır araçların geçmesine izin verilmeyen köprünün 2006 yılında bölgede görülen sel sırasında da yıkıldığını, daha sonra yeniden yapılarak aynı yılın sonlarına doğru hizmete girdiğini anlattı. Akilpınar, “Öğleden sonra evdeydim. Ses duyunca çıktım, köprünün yıkıldığını gördüm. Köprü önceki selde de yıkılmıştı. Bir hafta önceki selden sonra da orta ayağı yıkıldığı için köprü bel vermişti. Ağır araçların geçmesine izin verilmiyordu. Sanırım şoför bunu bilmiyordu” dedi.

  Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Giresun'da geçen hafta sel felaketi sonrasında hasar gören köprü üzerinde inceleme yapmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı