Kopenhag'da silahlı saldırı

AA
25 Ekim 2015 - 10:39Son Güncelleme : 25 Ekim 2015 - 10:40

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da düzenlenen "Aşure Yürüyüşü" sırasında silahını ateşleyen kişi, linçten polisin müdahalesiyle kurtuldu.

Kopenhag'da Müslümanların yoğunlukta yaşadığı Nörrebro semtindeki tren istasyonunun yanında, binlerce katılımcının bulunduğu yürüyüş sırasında, kimliği belirtilmeyen bir kişi silahlı saldırıda bulundu.

Linçten polisin müdahalesiyle kurtulan saldırgan, olayda hafif yaralandı.

Kopenhag polisi tarafından yapılan açıklamada, olayla ilgili 29 yaşındaki bir Iraklı'nın gözaltına alındığı duyuruldu.

Zanlının üzerinden silah çıkmadığı belirtilen açıklamada, "Şu anda gerçek bir silah mı yoksa kuru sıkı bir silahtan mı ateş edildiğini bilemiyoruz. Ancak silah seslerini duyan insanlar doğal olarak büyük bir panik yaşadı" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, saldırgan dışında kimsenin zarar görmediği, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Emniyet yetkilisi Henrik Vedel ise DR kanalında yaptığı açıklamada, olayın kişisel bir hesaplaşma olduğunu, yürüyüşle ilgisinin bulunmadığını kaydetti. Vedel, "Saldırganın yürüyüşteki bir grupla öncelere dayanan bir sorunu olduğunu öğrendik. Olay sırasında bir arbede yaşanmış ve saldırgan baskı hissedince silahına başvurmuş" dedi.

Görgü tanıkları ise "saldırganın yürüyüş sırasında havaya 4-5 el ateş açarak bazı kadınlara fiziksel saldırıda bulunduğunu, bunun üzerine kalabalıktan bir grubun DAİŞ mensubu olduğunu düşündükleri kişiye müdahale ettiğini" anlattı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı