Ege Haberleri

EGE

  Köpeklere yazık

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 22.09.2000 - 00:01

  Evinde 20 köpek besleyen sanatçı Yurdanur Gerçeker, evi böceklendiği, pis koktuğu ve hastalık yaydığı gerekçesiyle kaymakamlığa şikayet edildi

  BODRUM Konacık'ta, bir zamanlar Türk Sanat Müziği'nin önde gelen isimlerinden Yurdanur Gerçeker ile Dost Hayvanları Koruma Derneği Başkanı kızı Müge Gerçeker'in, 20'den fazla köpeği evlerinde 10 yıldır sokağa çıkarmadan bakmasına komşuları isyan etti

  Sağlığı tehdit

  KAYMAKAMLIĞA dilekçe veren mahalle halkı, Gerçeker ve kızının beslediği köpeklerin çoğunun güneş yüzü görmeden öldüğünü, eziyet gördüğünü, pis kokular yayılan ve böcekler saran evin hastalık kaynağı haline geldiğini ve çevre sağlığını tehdit etmeye başladığını öne sürdü.

  Ev boşaltılacak

  SAĞLIK Grup Başkanı Dr. Erhan Kaya, anne kız Gerçeker'in 10 yıl önce ‘‘Geçici Köpek Barınma Merkezi’’ yaptıkları evde, onlarca köpeğin sağlıksız koşullarda doğup, büyüyüp öldüğünü belirtti. Kaya, çevre sağlığını tehdit eden evin boşaltılacağını bildirdi.

  Barınağa gitsin

  KONACIK Belediye Başkanı Hüseyin Kuru ise hapis hayatı yaşayan köpeklerin sağlıklı bir ortama kavuşması için Bodrum veya Turgutreis'teki hayvan barınağına gönderilmesi için kaymakamlığa yazılı başvuruda bulunduğunu açıkladı.

  Devam edeceğiz

  DERNEK adına tahsis edilmek istenen 2 dönüm hazine arazisini kabul etmeyen Müge Gerçeker ile sanatçı annesi, köpekler için kendi adlarına 6 dönüm yer verilinceye kadar evi barınak olarak kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

  Dost Hayanları Koruma Derneği Başkanı Müge Gerçeker ile sanatçı annesi Yurdanur Gerçeker, evlerinde baktıkları köpekleri barınağa göndermeyeceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı