Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Köpeklerden kaçan karaca otele girdi

  Taner BAYAR / BOLU, (DHA)
  23 Mayıs 2011 - 10:42Son Güncelleme : 23 Mayıs 2011 - 10:42

  BOLU’da, ormanda köpeklerin saldırısına uğrayan karaca, 2 metrelik tel örgüden otelin futbol sahasına atlayarak canını kurtardı. Otel çalışanları vücudunda yaralar olan karacaya pansuman yaptı.

  Bolu’nun Elmalık Köyü’nde ormanda köpeklerin saldırısına uğrayan karaca, 2 metrelik tel örgünün üzerinden atlayarak Koru Otel’in futbol sahasına girdi. Otelin dış saha sorumlusu Zeki Temel yaralanan ve korkudan nefes nefese kalan karacayı alarak otelin bahçesindeki boş kümese koydu. Otel çalışanları kacaranın vücudundaki yaralara pansuman yaptı. Otel yetkililerinin haber vermesi üzerine gelen İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekibi, karacanın tedavisinin ardından ormana bırakılacağını söyledi.

  Otelin futbol sahasının bakımını yaptığı sırada köpeklerin kovaladığı karacanın tel örgülerin üzerinden sahaya atladığını gördüğünü söyleyen Zeki Temel şöyle dedi:

  "Yaralanan karacanın pansumanını yaptıktan sonra Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerine haber verdik. Karacaya bakarak, veteriner yollayacaklarını ve tedavisini yaptıktan sonra doğaya salacaklarını söylediler. Bu civarda dolaşan 4- 5 tane karaca var. Köylüler tarafından da biliniyorlar ve hayvanlara zarar verilmiyor. Fakat zaman zaman köpeklerin saldırısına uğruyorlar."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı