« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Köpekbalıkları ile tek başına

Türkiye şampiyonu Bora Kozanoğlu, krizden bunalan ülkeye moral kazandırmak için 4 bin 500 km'lik Atlas Okyanusu‘nu sörfle geçmeyi deneyecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yurt içi sörf şampiyonalarında rakipsiz birinci olan, Dünya şampiyonasında da derecelere giren Bora Kozanoğlu, sponsor bulursa yola Portekiz kıyılarından çıkacak. Kozanoğlu, bugüne kadar kimsenin başaramadığı, köpekbalıklarıyla dolu 4 bin 500 kilometrelik Atlas Okyanusu’nu geçerek, iki ay sonra Brezilya sahillerine ulaşacak.

Adını yazdıracak

Kozanoğlu, ‘‘Ekonomik krize üzülüyorum. Bu denememle, hem ulaşılması mümkün görünmeyen bir rekoru kırmak, hem de Türkiye‘nin adını tüm dünyaya duyurmak amacındayım. Guinness rekorlar kitabına bir Türk'ün adını yazdırmak istiyorum’’ dedi.

Yıllarca unutulmayacak

4 yıl önce ABD’li Steve Fischer'in California-Hawai arasındaki 3 bin 500 kilometrelik etabı sörfle geçerek dünya rekorunu kırdığını söyleyen Kozanoğlu, ‘‘İkinci rekor denemesini ben yapacağım. 3 bin 500 kilometrelik etabın 47 günde tamamlandığı düşünülürse, benim kıracağım rekorun uzun yıllar gündemde kalacağına inanıyorum’’ diye ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz